Nie mów nic

BIS
2014-10-02
2014-10-02
Anna Pajek

Interesująca pozycja. Tę książkę czyta się dobrze i z zaciekawieniem.

Interesująca pozycja. Tę książkę czyta się dobrze i z zaciekawieniem.

Bez szału, przewidywalna i słabe dialogi.

Bez szału, przewidywalna i słabe dialogi.

Powieść sensacyjna z elementami romansu. A może typowe romansidło z elementami sensacji? Jak kto woli. Historia mnie zaciekawiła, dlatego chciałam ją skończyć, chociaż początek był dość nudny. Potem akcja się rozwinęła i na szczęście mnie wciągnęła.

Natomiast sama książka. hmm. nie jest to literatura wysokich lotów. Jest z serii: niewymagających. Jeśli nie wymagasz zbyt wiele od powieści, to możesz po nią sięgnąć. Natomiast literatura tzw "lekka" również może być dobra. Ta dobra nie jest.

Wkurzało mnie w szczególności włożona w powieść dramaturgia obyczajowa: śmierć bliskiej osoby, trudne relacje z rodzicem, alkoholizm o których pisaniu autorka nie ma zielonego pojęcia. Starała się ulepszyć swoją powieść,a wyszło jeszcze gorzej. Sztuczne,naciągane dialogi,których było mnóstwo, powodowały,że scyzoryk mi się otwierał. Ale z ciekawości czytałam dalej ;)

Także uważam,że na rynku jest wiele lepszych powieści,po które można sięgnąć. Ale ta jest w miarę ciekawa,ma w sobie romans i sensację,więc może komuś się spodoba.

Wciągająca i ciekawie napisana opowieść.

Wciągająca i ciekawie napisana opowieść.

Książka jest świetna. Ma bardzo dobrze skomponowaną fabułę, z kilkoma naprawdę zaskakującymi zwrotami akcji. Polecam osobom lubiącym kryminały z domieszką romansu.

Przyznam szczerze, że mam nieco mieszane uczucia. Co prawda większość z nich jest pozytywna, jednak cukierkowy, stereotypowy romans, gdzie ona jest niewinna i delikatna poza łóżkiem, a w łóżku diablicą, a on bad boy'em, który nie chce znać miłości, trochę wywoływał u mnie mdłości. Pomijając to, intryga jest naprawdę świetnie rozplanowana i to ona mnie utrzymała, żeby dotrzeć do końca książki. Polecam, jeśli ktoś lubi taki typ literatury.

1969

Bardzo dobra powieść owiana mnóstwem tajemnic i intryg,a do tego wszystkiego rosyjski klimat z czasów Zimnej Wojny.
Książkę wręcz pochłonęłam i dałabym więcej gwiazdek,gdyby nie wątek z góry przewidziany romansem.
Zagadka z odkrywaniem tożsamości Julii bardzo ciekawa i intrygująca,pełna emocji,napięcia i wzruszeń,a do tego wątek szpiegowski i kryminalny ,wszystko to napisane jest tak jakby bohaterka szukała rozsypanych części puzzli,które pomału układała w całość.
Mnie się bardzo podobała .

Jak byś się czuła, co byś pomyślała gdyby tak jak Julia idąc załatwić sprawy związane z własnym ślubem trafiasz na wystawę ze zdjęciami i na jednym z nich rozpoznajesz siebie z dzieciństwa. Ale dziewczynka stoi przy bramie sierocińca w Rosji. Jak to możliwe skora Julia mieszka i wychowała się w Ameryce. Wtedy zaczynają pojawiać się pytania i wątpliwości na które nikt nie może odpowiedzieć matka już nie żyje, autor zdjęcia też, a ojciec który ją wychowywał nic nie wie o jej pochodzeniu. Jakimś cudem udaje się Juli odnaleźć syna autora zdjęcia Alexa , który z początku nie chce rozmawiać o zdjęciu ale z czasem postanawia pomóc Juli. Pomału zaczynają odkrywać różne wątki związane ze zdjęciem. Im dalej zagłębiają się w daną sprawę tym więcej tajemnic, które wiążą się z życiem dziewczyny i chłopaka. Książka bardzo ciekawa, pomimo że z gatunku Literatura obyczajowa i romans, to wątków kryminalnych nie brakuję. Cała historia to jedna wielka tajemnica strzeżona przez wiele lat. Ale za to jaka wciągająca. Spróbujcie naprawdę warto. Polecam.

"Chciałam poczuć więź z rodzicami. List, który napisała mama, uświadomił mi, iż żyli z pasją i poczuciem celu. Zaryzykowali wszystko dla miłości i rodziny. Ja też chcę tak żyć. Nie musi być bezpiecznie. Chcę podążyć za głosem serca - dokądkolwiek mnie zaprowadzi. Ta podróż to jedynie pierwszy rok."

...pasjonująca historia dwojga ludzi zdeterminowanych, by odkryć mroczne sekrety przeszłości.

Troszkę historii, trochę fascynacji, niebezpieczeństwa, miłości, rozczarowania i nadziei; tak mogłabym krótko ująć główne tematy książki. Dobra odprężająca lektura.

...pasjonująca historia dwojga ludzi zdeterminowanych, by odkryć mroczne...

Daję ocenę "rewelacyjna", bo dawno nie zarwałam tak nocy z powodu książki, a to chyba o czymś świadczy.
Nie znam w ogóle Barbary Freethy, a w mojej bibliotece jest tylko jedna jej książka, właśnie przeczytana "Nie mów nic", więc na razie nie zapowiada się przeczytanie następnych jej książek, a szkoda.
Świetna lektura, od której trudno się oderwać. Ma wszystkiego po trochu: tajemnica sprzed lat, kryminał, niebanalny romans, a wszystko wymieszane w bardzo lekkim i zarazem wciągającym stylu.
Akcja jest szybka, bohaterowie ciekawi, dwaj faceci i jedna dziewczyna ze swoim dylematem: wybrać poukładanego narzeczonego czy raczej tego niegrzecznego chłopca.
Intryga ciekawie zawiązana, wszystko zaczyna się niewinnie od jednego zdjęcia dziewczynki na wystawie, tropy rodzinne pozacierane, w tle tajemnicza Rosja sprzed 25 lat. Okazuje się, że jedna zagadka pociąga za sobą drugą i główna bohaterka powoli traci swoją tożsamość, a wszystko co znała powoli okazuje się fałszem.
Bardzo dobra obyczajówka z wątkiem kryminalnym.

Świetna lektura, od której trudno się oderwać. Ma wszystkiego po trochu:...

• Romans
  • 2015