Pensjonat na wyspie

Okładka książki Pensjonat na wyspie Colleen Coble
Okładka książki Pensjonat na wyspie
Colleen Coble Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Rodzinne sekrety literatura piękna
Rodzinne sekrety
Tidewater Inn
Wydawnictwo Święty Wojciech
2014-06-11
2014-06-11
Iwona Janiak
pensjonat marzenia przestępstwo plaża miłość porucznik

Właśnie wróciłam z wakacji gdzie z ogromną przyjemnością przeczytałam "Pensjonat na wyspie". Tajemnice rodzinne ukrywane przez dziesięciolecia, miłość i zdrada, zawiść i zemsta, chciwość i bezinteresowność - wszystkie te wątki przeplatają się ze sobą tworząc wspaniałą opowieść. I chociaż od początku wydawało mi się, że wiem kto stoi za niektórymi wydarzeniami to na koniec okazało się , że tylko otarłam się o nie a rozwiązanie było trochę zaskakujące. Polecam wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych z wątkiem kryminalnym.

Coś czuję, że zostanę fanką książek z tego wydawnictwa...Kolejna historia, która głęboko wciągnęła mnie aż do ostatniej strony. Nachodzą mnie teraz takie różne myśli...czy nasz świat też jest aż tak zepsuty? Czy ludzi naprawdę pociąga już tylko pieniądz? Mam ogromną nadzieję, że nie.
Libby Holladay przyjeżdża na Hope Island by odnowić odziedziczony po ojcu pensjonat. Z jednej strony jest to spełnienie marzeń dla kogoś pasjonujacego się renowacją zabytków. Z drugiej jednak staje się początkiem naprawdę niebezpiecznych i nieco zaskakujących wydarzeń. Jej przyjaciółka i współpracownica zostaje porwana, rodzina o której nie miała do tej pory żadnego pojęcia szczerze jej nienawidzi. Jedyne co daje dziewczynie nadzieję na rozwiązanie problemów to jej upór, wiara i nieziemsko przystojny Alec Bourne - główny oficer Straży Przybrzeżnej.

1997

Chyba po raz pierwszy przeczytałam książkę autorki, która należy do nurtu pisarzy chrześcijańskich. Ta powieść bardzo często nawiązuje do religii i wiary, są cytaty z Biblii, rozmowy o Bogu i modlitwy.
I może dlatego niezbyt mnie porwała, chociaż sama tematyka jest bardzo ciekawa, ale tak jakby wyciszona (szczególnie romans).
Główna bohaterka Libby otrzymuje niespodziewany spadek po ojcu, którego w ogóle nie znała , bo matka powiedziała jej że zmarł gdy ona była małym dzieckiem. Teraz okazuje się, że żył i założył nową rodzinę, a ona ma przybrane rodzeństwo, które niezbyt chętnie ją przyjmuje. Pensjonat który odziedziczyła na malutkiej wyspie, jest w fatalnym stanie i wymaga remontu a ona nie ma pieniędzy i zastanawia się nad jego sprzedażą, tym bardziej że już ma ofertę kupna.
Ale wcześniej musi odnaleźć swoją przyjaciółkę Nicolę, która została porwana a ona jest podejrzana nie tylko o jej uprowadzenie ale również morderstwo.
Pomaga jej w tym Alec, który początkowo też jej nie wierzy, ale tragiczne wydarzenia które mają miejsce na wyspie oraz odkrywane rodzinne tajemnice zmieniają jego zapatrywania i sprawiają, że Libby staje się dla niego osobą bardzo bliską i stara się ją chronić.
Dużo się tu dzieje, chociaż jak dla mnie jest mało emocji a romans jest taki mdły i nijaki. Takie sobie połączenie powieści sensacyjnej i obyczajowej , która szybko się czyta ale specjalnie nie wciąga.

Główna bohaterka Libby otrzymuje niespodziewany...

Oj, mogłam się spodziewać zakończenia słodko-lepiącego z "kryminalnymi" wątkami. Dobrze się czyta,ale nic poza tym.... jedynie opisy krajobrazu wprawić mogą w tryb rozmarzenia, ale to chyba przez tą przeciągającą się zimę :)

Nie wiem czy takie godne polecenia.
Lektura płaska, nieporywająca, nieszkodliwa.

Nie wiem czy takie godne polecenia.
Lektura płaska, nieporywająca, nieszkodliwa.

Szkoda czasu na czytanie.
Opis na okładce książki zapowiada ciekawą lekturę z wątkiem sensacyjnym,
ale tak niestety nie jest.
Do bólu przewidywalna ,napisana niesamowici drętwym językiem,postacie mało realne nie wzbudzające emocji.
Mocno razi ostentacyjne i nachalne „lokowanie produktu” - bardzo częste nawiązania do religii i wiary.

Szkoda czasu na czytanie.
Opis na okładce książki zapowiada ciekawą lekturę z wątkiem sensacyjnym,
ale tak niestety nie jest.

Książka należy do cyklu twórczości chrześcijańskiej. Podejmuje problem chciwości i dla przeciwwagi hojności. Wciągająca intryga i tajemnice rodzinne sprawiają,że czyta się ją z wielkim zainteresowaniem. Serdecznie polecam!

Super!!

Super!!

Ciepłe opowiadanie z wątkiem kryminalnym..

Ciepłe opowiadanie z wątkiem kryminalnym..

Okładka
ładna widok

skąd
biblioteka

fabuła
o wyspie

Moja opinia

Dałem się podejść,oprócz ładnych widoków.I w miarę miłych ludzi.Nie,ma tu nic ciekawego.
Odpuszczam.

Przyjemne czytadełko.

Przyjemne czytadełko.

• 2015
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Pensjonat na wyspie