Beautiful Oblivion

Okładka książki Beautiful Oblivion Jamie McGuire
Okładka książki Beautiful Oblivion
Jamie McGuire Wydawnictwo: Atria Books Cykl: Bracia Maddox (tom 1) literatura piękna
Bracia Maddox (tom 1)
Beautiful Oblivion
Atria Books
2014-07-01
2014-07-01
new adult

Historia o niczym. Ani zabawna, ani ciekawa ani nawet romantyczna. Może i nie byłaby taka tragiczna, ale główna bohaterka była taka głupia i mega wkurzająca, że aż mi się nie chciało po nią sięgać. Czekalam aż się fabuła jakoś rozwinie, czekałam i czekałam. I się nie doczekałam. Całkowicie bez pomysłu na fabułę.

"Piękne zapomnienie" to I tom serii Bracia Maddox.

Cami doskonale wie, że najlepiej trzymać się z daleka od Trentona, jednego z braci Maddox, gdyż Maddoxowie mają określoną reputację, która delikatnie mówiąc, nie jest dobra. Do tej pory unikanie go nie sprawiało Cami problemu, zwłaszcza że jej życie było już i tak wystarczająco skomplikowane nawet bez tego faceta w pobliżu. Zajmujące studia i praca absorbowały ją w pełni. Dodatkowo, była w związku, więc nawet dla kogoś takiego jak jeden z braci Maddox nie było miejsca.

W pewnym jednak momencie wszystko się zmienia. Trenton nie rezygnuje z tego, kim jest, ale Cami wyróżnia się spośród innych kobiet. Pytanie jednak brzmi, czy zdoła go przekonać do siebie? Chociaż Trenton zawsze czerpał radość z dobrej zabawy, teraz skupia swoje zainteresowanie na kimś, kto jest dla niego naprawdę ważny. Przekonanie dziewczyny, która doskonale zna twoje słabe punkty, nie jest jednak zadaniem łatwym. Dodatkowo, istnieje jeszcze kwestia chłopaka Cami, co wcale nie jest drugorzędne. Czy to będzie jedynie chwilowy moment zapomnienia, czy może coś więcej? Może to będzie piękne zapomnienie?Jamie McGuire ma świetny styl pisania, który wywołuje w czytelniku wielkie emocje. Podobało mi się to, że bohaterowie wyróżniają się osobowością, nie są idealni, mają swoją przeszłość, popełniają błędy, ale uczą się na nich. Lubię książki, które pokazują ludzi z wadami, czyli nie idealizują bohaterów.

"Piękne zapomnienie" to opowieść o dwóch osobach, którzy mają szansę na miłość, ale związane jest to z trudnymi decyzjami. Autorka ukazuje piękną więź między nimi, zaczynając od niewinnej przyjaźni, przechodząc przez pragnienie czegoś więcej. Ten wątek bardzo mi się podobał, z niecierpliwością czekałam na rozwój sytuacji. Pokazuje, jak druga osoba może stać się ważna, a wybaczenie staje się możliwe, bo każdy zasługuje na drugą szansę. Podczas czytania można się wzruszyć, dzięki czemu czytanie jest przyjemne.

Nie wiem czy jestem obiektywna, gdyż rzadko czytam ten gatunek literacki. Niemniej książkę czytało mi się lekko i szybko, przeczytałam ją dosłownie na raz. A to chyba zaleta, skoro nie mogłam się oderwać :)

Jestem ciekawa czy ktoś z was czytał i jakie są wasze odczucia?

"Piękne zapomnienie" to I tom serii Bracia Maddox.

65%
Ta książka jest tragiczna. Myślałam, że okaże się naprawdę fajną historią. Natomiast brak w niej logiki, może to wszystko nabiera sensu dalej, jednak zbyt długo się to ciągnie i zbyt długo Cam powtarza "gdybyś wiedział to byś mnie nie chciał". No litości ile można. Do tego jej zachowanie w stosunku do Trenta i TJ. Toxic.

65%

Cami prowadzi aktywne życie. Studia, praca, wiecznie wypełniony grafik i facet, choć na odległość wystarczająco zajmują jej czas.
Bracia Maddox nie cieszą się najlepszą reputacją. Cami dokładnie wie, że od tego typu ludzi trzeba trzymać się z daleka. Jednak Trenton ma inne zdanie, młoda kobieta wytatuowała się w jego sercu, tak jak on tworzy obłędne tatuaże na skórze innych.

Tylko czy uda mu się przekonać dziewczynę do siebie?
Jakie problemy przyniesie im ta znajomość?

“Piękne zapomnienie” to książka, która swoją okładką bardzo mnie kusiła.
Pełna tajemnic, słownych potyczek oraz przyciągania historia pokazująca, że każdy zasługuje na szansę. Fabuła no i tu można się przyczepić, bo chwilami brakowało mi powolnego odkrywania tajemnic, które piętrzą się z każdą stroną.
Bohaterowie to osoby z przeszłością, każdy z nich ma wady i zalety.
Książkę czyta się szybko i naprawdę lekko, jednak czasem wkrada się delikatny chaos i może to irytować.
Zakończenie jest zaskakujące.
Autorka ma naprawdę świetny styl pisania i potrafi wywołać w czytelniku wielkie emocje.
Pomimo wad Polecam czytacie i sami oceńcie 😉

1/2024
Fajne się zaczęło, ale później już praktycznie na siłę tworzone problemy. Czy sięgnę po kolejne tomy? z ciekawości tak, ale nie wyczekuję na nie jakoś specjalnie. Prota powieść romantyczna i tyle.

1/2024

Cami ma doskonały związek, tylko że na odległość i grafik wypełnionym różnymi obowiązkami. Praca za barem nabiera zupełnie innego obrotu, kiedy pojawiają się bracia Maddox a w szczególności Trenton. Cami nie wierzy, że z takim umięśnionym, wytatuowanym facetem można się związać i stworzyć normalny związek. Tylko nie przewidziała jednego, że Trenton tak łatwo nie odpuści.

Nie czytałam żadnych książek tej autorki. Jednak wiem, że nawet bez ich znajomości ta i pozostałe wzbudzają bardzo skrajne opinie. Więcej jest nawet tych negatywnych. Wydaje mi się, że to zależy od oczekiwań jakie są stawiane autorce. Ta seria to przede wszystkim romans, opowieść o dwóch osobach z różnych światów, które się wzajemnie do siebie przyciągają. Faktycznie takich historii jest dużo w tej chwili, ale czy od razu trzeba je krytykować. Tutaj jest mały wyróżnik, czyli kobieta nie jest przedstawiona jako słaba osoba, ale jako mocna, odważna i nie bojąca się niczego. Z postacią Trentona nie ma wielkich zaskoczeń. Jest on przedstawiony jako młody bóg z wielkim ciężarem na plecach, który musi nosić. Dużo można byłoby pisać o stylu pisarskim autorskim czy elementach erotycznych. Tylko zastanawiam się po co. To ma być książka, która rozpali w czytelniku serce do czerwoności, przeniesie w inny świat. Zakończenie jest nie przewidywalne i nawet zaskakujące.

Dobrze się czułam czytając tę książkę. Ta historia jest naelektryzowana emocjami, zwrotami między dwójką bohaterów. Wszystko to co romans ma, więc mogę polecić.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Albatros.

Chwile zapomnienia nie zawsze warte są tego by z nich skorzystać, kiedy pojawiają się na horyzoncie. Zbyt często przynoszą z sobą chaos i nadzieję na coś, co wydaje się jedynie mrzonką. Czasem bywają momentem oderwania od rzeczywistości, jaka daje się mocno w znaki. U niektórych pozostawiają po sobie niedosyt i tęsknotę za tym, co było ich udziałem, ale czy warto do tego wracać?

Maddoxowie mają określoną reputację i nie jest ona niezasłużona. Wprost przeciwnie od lat pracują na nią, nic więc dziwnego, że Cami doskonale wie, że od Trentona najlepiej trzymać się z daleka. Jak do tej pory nie stanowiło to żadnego problemu, jej życie i bez tego faceta w pobliżu było skomplikowane. Studia i praca aż zanadto były dlaniej zajmujące. No i jeszcze była z kimś w związku, więc tak jakby nawet dla kogoś takiego jak jeden z braci Maddox, nie było miejsca. Do czasu. Trenton nie odżegnuje się od tego kim jest, lecz Cami jest kimś innym niż inne kobiety, tylko czy ją przekona do siebie? Od dobrej zabawy nigdy nie stronił, ale teraz w centrum jego zainteresowania jest ktoś, kto jest dla niego naprawdę ważny. Jednak nie tak łatwo przekonać o tym dziewczynę, znającą cię aż za dobrze i doskonale zdającą sobie z twoich słabych punktów. Pozostaje jeszcze kwestia jej chłopaka, wcale nie tak drugorzędna. Czy to będzie jedynie moment zapomnienia, czy też coś więcej?

Dwoje nie do pary? A może całkiem odwrotnie? Bohaterowie „Beatiful oblivion” odpowiadają na oba pytanie nie jednym czy dwoma zdaniami, lecz całą historią. Nie ma w niej miejsca na proste emocje, oczywiste schematy i przede wszystkim letnie uczucia. Jamie McGuire wie jak pisać tak, by przyciągnąć uwagę czytelnika i utrzymać ją podczas całej lektury. Postacie, wychodzące spod jej pióra są osobami z krwi i kości, w żadnym wypadku nie stapiają się z tłem, wyróżniają się swoją osobowością oraz tym jak postępują. Nie są ideałami, mają za sobą przeszłość, a w teraźniejszości niejednokrotnie popełniają błędy, ale nie można powiedzieć, iż nie uczą się na nich. Ich urok sprawia, że nie pozwalają o sobie zapomnieć, jednocześnie opowiadają swoją historię, gdzie nie brak problemów i trudniejszych tematów. Oczywiście pojawia się także uczucie, w jakim widać siłę, ale również wątpliwości, a stające przed nim przeszkody pokazują, że nie tak łatwo je przezwyciężyć. „Piękne zapomnienie” jest opowieścią o dwojgu ludzi, jacy stoją przed szansą na miłość, lecz wiąże się ona z niełatwymi decyzjami.

„Bo nawet jeśli było nam trudno, mieliśmy cele. Nie miało znaczenia, że jeszcze tam nie dotarliśmy. Liczyło się to, że oboje przeżywaliśmy niepowodzenia i prawdziwe porażki, ale podnosiliśmy się, otrzepaliśmy i szliśmy dalej i dawaliśmy z siebie wszystko”.

Beautiful Oblivion. Piękne zapomnienie to pierwszy tom serii ,,Maddox Brothers” pokazująca historię zagubionej dziewczyny oraz Trentona, który jest tatuażystą i każdego dnia tworzy obłędne tatuaże. Kiedy poznaje Cami, zdaje sobie sprawę, że to ona wytatuowała na jego sercu swoje imię – i wszystko wskazuje na to, że zostanie tam na zawsze. Czy ich historia może mieć jednak szczęśliwe zakończenie?

Autorka w swojej powieści pokazuje nam piękną więź, jaka się stworzyła pomiędzy dwójką ludzi. Zaczynając od niewinnej przyjaźni zamieniając ją w pragnienie czegoś więcej. Do tego stopnia, że druga osoba może stać się dla nas ważna, że jesteśmy w stanie wybaczyć jej wszystko. Bo każdy zasługuje na drugą szansę. Opowiada także o życiu naznaczonym trudnymi wyborami i niełatwymi decyzjami.

Moim zdaniem książka miała ogromny potencjał, ale czuję, że został on nie do końca wykorzystany. Jednakże czyta się ją miło, lekko i przyjemnie a tajemnica, którą ma Camille i TJ bardzo intryguję, sprawiając, że chcemy, jak najszybciej się dowiedzieć, o co chodzi. Powiem wam, że dowiecie się tego na sam koniec i ja byłam zaskoczona, nie spodziewałam się tego.

Mimo wszystko pierwszy tom opowiadający o pierwszym z braci Maddox mi się podobał, chociaż brakowało mi w niej trochę błysku i wielkiego wow. Musicie się sami przekonać czy wam przypadnie do gustu, czy też nie. Dodam tylko jeszcze, że jest to wznowienie, czyli kolejne wydanie w nowej szacie graficznej, która muszę przyznać, skradła mi serce. Okładka jest bardzo śliczna i wszystkie kolejne tomy mają również taką ładną oprawę. Ja biorę się za kolejnego z braci, czyli Thomas wchodzi na salony.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

Jamie McGuire - Beautiful oblivion
✨✨✨
,,- To wariactwo czuć się tak szczęśliwym… Jesteś tak szczęśliwa jak ja?
- Przeszczęśliwa. - Uśmiechnęłam się.
I wtedy wszystko we mnie się rozsypało.”
✨✨✨
,,Beautiful oblivion” to pierwszy tom serii ,,Maddox Brothers”.
Poznajemy historię Trentona oraz Cami.
Mamy przystojniaka, który jest tatuażystą. Zagubioną dziewczynę, która wątpi w swój obecny związek i przeróżne emocje.
Gorący romans, który faktycznie daje zapomnienie. Idealna rozrywka, która pomoże w odprężeniu po ciężkim dniu.
Niewymagająca, lekka ale również przyjemna i intrygująca.
Mocno polubiłam się z tego typu historiami, więc bardzo przypadła do mojego gustu.
Autorka ma na swoim koncie serię ,,Piękna katastrofa”, którą z chęcią przeczytam, ponieważ ma powiązanie z wyżej wymienioną serią.
Nie powinno się oceniać książki po okładce ale w tym przypadku jest ona wprost śliczna. Przyciągająca okładka z nieokiełznaną w emocjach zawartością. Połączenie idealne.

Jamie McGuire - Beautiful oblivion
✨✨✨
,,- To wariactwo czuć się tak szczęśliwym… Jesteś tak szczęśliwa jak ja?
- Przeszczęśliwa. - Uśmiechnęłam się.
I wtedy wszystko we mnie się rozsypało.”
✨✨✨
,,Beautiful oblivion” to pierwszy tom serii ,,Maddox Brothers”.
Poznajemy historię Trentona oraz Cami.
Mamy przystojniaka, który jest tatuażystą. Zagubioną dziewczynę, która wątpi...

Czy można zakochać się w chłopakach Maddoxów? Ależ, jakie to proste. Porozmawiajmy.

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwoalbatros]

Chłopacy spod ciemnej gwiazdy, teoretycznie. Trenton niezwykle opiekuńczy i zaangażowany. Uwielbiam jego upór i szczerość. Och od razu go pokochałam i czekałam, aż Cami również to zrobi. Thomas zamknięty w sobie, ze złamanym sercem. W połączeniu z Liis to fenomenalne grumpy x sunshine.

Fajny styl. Przyjemne i płynne prowadzenie opowieści. Bohaterzy, których od razu da się lubić. Wydarzenia poprowadzone w ciekawy sposób. Bardzo dobre emocje i napięcie.

Te historie skrywają wiele sekretów, które autorka odsłania przed nami systematycznie z każda kolejną częścią.

Seria, która zasługuje na miano absolutnego umilacza wieczorów i poprawiacza humoru. Nie wymaga od czytelnika wiele, a oferuje w zamian wspaniałą rozrywkę.

No zakochałam się! Poproszę o kolejnych chłopaków Maddoxów.

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwoalbatros]

Dodaj cytat z książki Beautiful Oblivion