Puddle Jumping

Okładka książki Puddle Jumping Amber L. Johnson
Okładka książki Puddle Jumping
Amber L. Johnson Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Puddle Jumping
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-06-24
2014-06-24
1500209015

Historia miłości chłopaka i dziewczyny, ale nie jak każda historia miłosna. Ciekawa jestem czy tak samo by się losy ich potoczyło jakby chłopak nie była atrakcyjny fizycznie. Szkoda, że autorka nie pokazała bohatera jako "przeciętnego" chłopaka, myślę, że byłoby ciekawiej.

"I don't believe there's such thing as conventional love. Love is bending. Love is breaking. Love is constantly learning about the other person until you go crazy because it will never be perfect, but there's no fault in trying."

Tym razem nie będzie recenzji. Tylko krótkie oświadczenie. Kocham tę książkę w całej swej niedoskonałości, fikcyjności, prostocie, młodzieńczości, inności. Nie mogłaby być bardziej perfekcyjna. <3

Długo zabierałam się za przeczytanie tej książki... I dzięki Opatrzności, że w końcu to zrobiłam!
Cudowna pozycja o wyjątkowej, dość trudnej miłości. Trudnej, bo do chorej osoby.
Lily nie miała łatwo kochając Coltona - tu nic nie było normalnie, przewidywalnie, standardowo. To miłość wymagająca więcej poświęcenia, a przede wszystkim więcej zrozumienia, cierpliwości...
Ta miłość była ponad to, była większa. W obie strony :)

Ta...

Główny bohater ma zespół Aspergera, dlatego jego przyjaźń, a później miłość są przedstawione troszkę inaczej niż zazwyczaj. Ta pozycja jest ucząca, urocza i momentami zabawna. Szacunek dla Lily za cierpliwość.
Plusem jest także narracja, bohaterka opowiada czytelnikowi tę historię bezpośrednio. Jedynie szkoda, że jest tak krótka, autorka mogła pogłębić temat i dopracować bohaterów.

Bardzo ciekawa i mądra książka, całkiem inna niż wszystkie romanse. Podobała mi się bardzo i śmiało polecam.

Bardzo świetna, cudowna, piękna książka!!!:) Jest zupełnie inna niż pozostałe romanse, ponieważ bohaterem jest chłopak mający zespół Aspergera. To dzięki tej książce poznałam tą chorobę. A główna bohaterka, Lily, musiała zmierzyć się z wyzwaniem, jakie niósł jej związek z Colton'em. Piękna historia:)

Uważam,że jest to książka o bardzo ciekawej i niespotykanej tematyce,a mianowicie o zespole Aspergera,ale również o przyjaźni i trudnej miłości.Niestety wydaje mi się,że zabrakło czegoś w tej książce,fajnie by było gdyby autorka nie zakończyła tego tak szybko,albo gdyby pokazała myśli Coltona i jak on to wszystko widzi.Oczywiście warto przeczytać,ale mnie książka nie powaliła.

Żałuje, że tak długo odwlekałam przeczytanie tej książki. Historia Lily i Coltona jest niesamowita i dawno żadna książka nie dostarczyła mi tylu emocji. Ta książka otwiera oczy na sprawy na jakie wcześniej nie zwracało się uwagi, a mianowicie na zespół aspergera i przyczynia się do tego, że człowiek zaczyna postrzegać inaczej świat i ludzi, którzy go otaczają. Życie z osobą, która posiada ten zespół nie jest łatwe ani usłane różami, momentami jest wręcz trudne. Pojawia się w nim często wiele przeszkód, które nie są łatwe i, z którymi należy się zmierzyć. Potrzeba dużo cierpliwości, bezinteresowności, a także determinacji, aby móc starać się poznać osobę z tym zespołem i jej świat. W książce przede wszystkim pokazano, że osoba z zespołem aspergera, może różni się od osób, które nie posiadają tego zespołu, ale taka osoba jest zdolna obdarzyć kogoś niezwykłą miłością i również umie kochać. Zdecydowanie te książkę należy przeczytać, nie można przejść obojętnie wokół tej niesamowitej historii.

Wspaniała książka, która w jakiś sposób pozwoliła mi zrozumieć niektóre zachowania osoby chorej na zespół Aspergera. Wytrwałość Lilly godna podziwu. Jestem pod wrażeniem tej historii.

Zespół Aspargera - pojęcie, o którym słyszałam, oglądałam film oraz które jest jednym z kluczowych wątków 'Puddle Jumping'.

Nietuzinkowa, piękna, całkowicie kradnąca serce. Nie da się nie podziwiać Lily, nie da się nie pokochać Coltona, nie da się przejść obojętnie obok tej książki. Barwna, mądra, ogrzewająca serce.

Miłość Lily oraz Coltona jest inna, a jednak taka sama. Miłość z problemami, potrzebami, obawami, tęsknotami, uśmiechami. Podziwiam postawę Lily. Rozpływam się nad determinacją Coltona. Podziwiam autorkę, że w tak piękny i prosty sposób przedstawiła tę historię.

Jestem oczarowana. Nie mam odpowiednich słów. Moje serce zostało skradzione i ciężko będzie je odzyskać.

Miłość Lily oraz Coltona jest inna, a jednak taka sama....

polecam piekna ksiązka, piekna, ile znaczy miłość, jak dużo możemy dla niej zrobić, jak wiadomo, ze jest własnie to - polecam

• Po angielsku

Amber L. Johnson Puddle Jumping Zobacz więcej