Ludzie Pasje Wartości - rozmowy o dokonywaniu wyborów

Okładka książki Ludzie Pasje Wartości - rozmowy o dokonywaniu wyborów Beata Narewska
Okładka książki Ludzie Pasje Wartości - rozmowy o dokonywaniu wyborów
Beata Narewska Wydawnictwo: Mobe Polska publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Mobe Polska
2015-01-01
2015-01-01
wybory pasja rozmowy

Książka zawiera mnóstwo życiowych mądrości od znanych osobistości. Większość przedstawionych tu osób wiedziała , co chcę robić w życiu. Jednym szło to całkiem gładko inni musieli się zmagać z systemem szkolnictwa, lenistwem. Dla mnie osobiście żadna inspiracja. Tylko historia Jana Góry wywarła na mnie wrażenie i poruszyła głębię przemyśleń. Czy młodzi ludzie znajdą tu inspiracje? Nie wiem , być może. Książka nie pomoże tego odkryć, bo każdy z nas jest inny i zmaga się z różnymi trudami. Nie każdy posiada rodziców, którzy pomagają ukierunkować pasje dzieci.

Cieniutka pozycja, zawierająca wiele mądrych myśli i drogowskazów życiowych. Każda z opowiadających o sobie osób uważa, że, aby być szczęśliwym trzeba w życiu robić to, co się lubi i dążyć do celu pokonując przeszkody. Warto przeczytać i zaczerpnąć inspiracji;)

Nie są to sensu stricto rozmowy, raczej opowiastki o zdarzeniach rzutujących na całe życie, wyróżniających się w swojej dziedzinie Polaków. Różne osobowości, temperamenty, pokolenia, a co za tym idzie odmienny język wypowiedzi. A wszystko to poprzedzone krótką notką biograficzną. Z założenia książka kierowana do młodych. Tak sobie jednak myślę, że będąc nastolatką przeczytawszy, że prof. Blikle zawalił matematykę, stwierdziłabym po oblanej historii, iż i tak zostanę Anna Marią Wesołowską. Taka to właśnie radosna interpretacja cechuje nastolatków i nie do końca jestem przekonana, czy oby na pewno zwróciliby uwagę, że między wierszami u każdego pojawia się często zamaskowane słowo "praca". Mnie umknęłoby to bez dwóch zdań i tok rozumowania nastoletniej Alutki rozmyłby się w eterze, gdyż o tabliczkę wydział prawa, nawet się nie otarłam. A książka przyniosła mi wiele uśmiechu. Tu łut szczęścia, tam powinięta noga, jak u każdego z Nich. Spokojnie mogłam umieścić swój portret na miejscu znaku zapytania na okładce i stworzyć swoja prywatna opowiastkę. Fajne, ale jako książkę z przekazem, nie określiłabym.

„Ludzie Pasje Wartości – rozmowy o dokonywaniu wyborów” to edukacyjno-wychowawczy projekt wydawniczy przedstawiający 21 niezwykle ciekawych historii ludzi nauki, kultury, sportu, biznesu i powołania. Bohaterowie opowiadają o życiowych wyborach, których częstokroć dokonywali już w wieku 16-19 lat, o wartościach, jakimi się kierowali, oraz o tym, jaki wpływ na ich decyzje miały szkoła, rodzina i środowisko. Publikacja przeznaczona jest dla młodych ludzi dokonujących wyboru zarówno kolejnej szkoły, jak i drogi zawodowe.

Książka trochę inna niż wszystkie. Pokazuje w ciekawy sposób sylwetki ludzi z pierwszych stron gazet oraz ich drogę na szczyt. Uczy także, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze iść do przodu.

Książkę oceniam na 4

Bardzo przyjemny zbiór wypowiedzi na temat podejmowania swojej drogi życiowej. Myślę, że wart przeczytania dla osób przed wyborem szkoły średniej czy wyższej.

• 2015
  • Nuka
  • Telewizja, kino, teatr, radio
  • Biblioteka BO
  • Z Biblioteki

Dodaj cytat z książki Ludzie Pasje Wartości - rozmowy o dokonywaniu wyborów