Lista życzeń

W.A.B.
2010-01-01
2010-01-01
Elżbieta Jasińska
Lista Życzeń Lista Życzeń wydanie II niebo piekło duch odkupienie literatura dla młodzieży

Meg ma czternaście lat i nie jest aniołkiem. Razem z kumplem, Bekiem, napada na dom Lowriego, starszego, zgorzkniałego mężczyzny. Niestety, głupi pomysł Beka sprawia, że młodzi żegnają się z ziemskim padołem. Bek trafia do piekła, natomiast Meg dostaje szansę na naprawienie wyrządzonych szkód i wraca na ziemię w postaci ducha.

Ciekawa pozycja, z fajnym motywem. Nawet niezbyt czyste dusz mają szansę się zrehabilitować - muszą jednak dokonać dobrych uczynków, by wejść do nieba.
Początkowa niechęć do starego Lowriego zmienia się w miarę jak Meg i mężczyzna poznają się i razem próbują wykonać wszystkie punkty z Listy życzeń starszego pana.

Książka pokazuje czym jest samotność, do czego może prowadzić przemoc w rodzinie, jak niewiele trzeba by się zmienić na lepsze i spojrzeć na siebie w inny sposób. Jest także o nietypowej przyjaźni i spełnianiu marzeń.

Ciekawa pozycja, z fajnym motywem. Nawet...

Lista Życzeń to książka, którą pierwszy raz przeczytałam jak miałam 15 lat. Zainteresowana autorem, po tym jak pochłonęłam całą serię Artemisa Fowla zdecydowałam się również na tą pozycję. To na prawdę magiczna książka pełna humoru. Co chwilę dostarcza nam innych emocji. Mamy zabawne wydarzenia, po chwili dramatyczne wspomnienia, wzruszenia, żywą akcję a na samym końcu niewiarygodny akt przebaczenia. No kompletny misz-masz, który nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury. Polecam wszystkim nastolatkom, ja obecnie mam 26 lat i przeczytałam ją ponownie z racji wielkiego sentymentu jakim ją darzę. Świetnie się bawiłam, jednak nie jestem przekonana czy starszy czytelnik niż te 12-16 lat, które nie są wtajemniczone w tą literaturę również to poczują.

Sympatyczna opowieść o odkupieniu duszy. Napisana z humorem, przystępna dla młodzieży. Główna bohaterka to 14-latka, tzw. trudna młodzież. Ginie podczas kradzieży z włamaniem. Po śmierci stoi na rozdrożu, może trafić zarówno do nieba jak i piekła. Wraca na Ziemię i walczy o swoją przyszłość.
Temat nie jest nowy. Wielokrotnie był wykorzystywany w literaturze i w filmach. Odświeżający jest sposób w jaki autor opisuje niechętnego do pomocy ducha oraz co musi zrobić, żeby dostać się do Nieba. No i postać Św. Piotra - no uśmiałam się, diabły też są nietuzinkowe. Warto przeczytać.

Gdy za życia byłaś okropnym stworzeniem, a po przedwczesnej śmierci niebo i piekło, z naciskiem na piekło, rozpoczynają walkę o Twoją duszę no to masz przerąbane 😎 Czternastoletnia Meg wraz ze swoim kumplem robią skok na mieszkanie starego człowieka, Lowriego, podczas którego oboje giną. Dusza Bek'a trafia od razu do bram piekieł, natomiast dusza Meg tkwi pomiędzy niebem, a piekłem. Dzięki pomocy Ciszka dziewczyna wraca na ziemię jako duch, by naprawić swoje błędy. Chcąc trafić do bram nieba Meg musi pomóc Lowriemu zrealizować 4 punkty na jego "Liście życzeń". Pytanie tylko czy uda jej się to zanim jej aura zgaśnie i na zawsze trafi na piekielny grill. By nie było za prosto Bek, wpierany przez elektronikę najnowszej generacji, również powraca na ziemię, by przeszkodzić dziewczynie w realizacji jej planu.

Książka opowiada o losach dziewczyny, która dostaje od losu drugą szansę. Ma okazje naprawić swoje błędy. Wraca na ziemi w celu pomocy staruszkowi. Ma mu pomóc w wykonaniu wszystkich zadań z jego listy. Książka jest zabawna, lekka. Szybko i przyjemnie się ją czyta. Porusza też poważniejsze tematy. Polecam. 😀

Ciekawa opowieść o życiu po życiu. Młoda dziewczyna ginie podczas napadu na dom staruszka i niespodziewanie - dostaje szansę powrotu i naprawienia szkód wyrządzonych na Ziemi. Oczywiście nie może pójść zbyt gładko; w pogoń za nią zostaje wysłany jej ziemski towarzysz, któego jedynym zadaniem jest zwrócenie Meg w stronę zła.
Książka napisana jest lekkim, przystnępnym językiem. Można zakwalifikować ją jako powieść dla młodzieży. Czyta się szybko, wzbudza uśmiech i chęć czytania więcej. Wciągająca.

Książka napisana jest lekkim, przystnępnym...

Nie wiem dlaczego, lecz miałem nadzieję, iż ta książka zakończy się w ten "zły" sposób.

Jest to historia ocalenia człowieczeństwa opowiedziana miejscami w sposób brutalny i gorzki. Bieg i zawirowania akcji mogą wywołać zawroty w młodych głowach, a język powieści sprawi, że czytelnicy będą z ciekawością przewracać kolejne kartki.

Całkiem ciekawy koncept i dobrze zbudowana bohaterka. Okładka strasznie mi się podoba mimo tego, że na moim wydaniu znaczek W. A. B. - u jest krzywo i odcina się na tle innych książek tego autora.

Ani to ładnie napisane, ani ciekawe...

Ani to ładnie napisane, ani ciekawe...

• Eoin Colfer
  • Dzieciństwo