Podróż na jednej nodze

Okładka książki Podróż na jednej nodze Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Podróż na jednej nodze
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Bajka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bajka
2014-04-10
2014-04-10

Uwielbiam! Nie można nie lubić ślimaczka Jasia :) Przeurocza, rymowana książka, idealna dla każdego małego miłośnika motoryzacji. Czytamy regularnie.
I to fajne "i jak ja biedny dam sobie radę?", pokazuje dzieciakom, że nawet mały ślimaczek może znaleźć wyjście z pozornie trudnej sytuacji.

Uwielbiam humor i talent Małgorzaty Strzałkowskiej!
Poznajcie ślimaka Jasia. Pewnego pięknego dnia otrzymuje od cioci list z zaproszeniem na urodziny. I bidulek martwi się "i jak ja, biedny, dam sobie radę?" Razem z Jasiem przemierzamy Polskę, miasta, wsie i poznajemy różne środki lokomocji. Zabawa i nauka, czyli mój ulubiony zestaw. Autobus, rower, straż pożarna, traktor, motocykl? Dla naszego niezłomnego ślimaka, któremu brakuje trochę wiary we własne możliwości, nic nie okazuje się przeszkodą. Na każdej stronie powtarza się ten sam refren, który dziecko zaczyna powtarzać z nami, co przy odpowiedniej intonacji wywołuje salwy śmiechu.

"W ślimaczym tempie, bardzo powoli.. Jaś się gramoli"

"Stop. Koniec jazdy. Było wspaniale!
Było wspaniale, ale co dalej?"

Tutaj możemy wymyślać co ślimak zrobi, przed odwróceniem strony, patrząc na ilustrację wyobrazić sobie, którędy mógł wchodzić, i ile mogło mu to zająć" Dodatkową zabawą dla dziecka może być odnajdywanie ślimaka na ilustracji, która bardzo dobrze współgra z tekstem. Jedynie w ciężarówce ślimak tak się dobrze skrył, że nie udało nam się go odszukać.

Jednym słowem mamy tu: wiersz, humor, akcję, wyszukiwankę, zgadywankę. Słowem rozrywka na wysokim poziomie.

Uwielbiam humor i talent Małgorzaty Strzałkowskiej!

Super zabawa, idealne na głośne czytanie dzieciom.

Super zabawa, idealne na głośne czytanie dzieciom.

Nieczęsto czytamy rymowane opowiadania, ale podróż ślimaka Jasia różnorakimi środkami transportu bardzo przypadła nam do gustu. To doskonała okazja do czytania w drodze, albo podróżowania w myślach razem z bohaterem, wchodzenia w role, rytmicznego powtarzania, wyliczania pojazdów.

Ślimak Jaś otrzymuje zaproszenie do cioci na imieniny. Żeby do niej dotrzeć, musi pokonać długą drogę. Wykorzystuje w tym celu rowerowy dzwonek, błotnik na traktorze, wycieraczkę samochodową, szybę autobusu, itd.

Ta książka towarzyszy nam ostatnio w każdej podróży.
Tematyka pasuje idealnie, a zabawna, wierszowana opowieść o sympatycznym ślimaczku pomaga znieść trudy podróżowania :)
Autorką ksiażki jest Małgorzata Strzałkowska.
Stworzyła ona uroczą historię ślimaka Jasia, który dostaje niespodziewane zaproszenie na imieniny swojej cioci.
Niby nic w tym nadzwyczajnego, ale nie wiecie jeszcze, że ciocia mieszka dość daleko od łączki naszego ślimaka, a czasu jest niewiele, więc żeby do niej dotrzeć musi się nieźle nakombinować.
Zanim dobrniemy do szczęśliwego finału czyli imprezy imieninowej, będziemy towarzyszyć Jasiowi w długiej i bardzo emocjonującej podróży.
Maleńki ślimak wielokrotnie będzie zmieniał środki transportu, a maluchy dzięki temu poznają ich pokaźną gromadkę.
Opowieść jest napisana wierszem i jeden jej fragment stale się powtarza.
Gwarantuję wam, że po kilkakrotnej lekturze, maluszek sam będzie recytował ten właśnie fragment, niczym refren piosenki :)
Poza wsłuchiwaniem się w ciekawą i bardzo dynamiczną treść, maluszek ma jeszcze jedno ważne zadanie :)
Musi odnaleźć na ilustracjach naszego maleńkiego bohatera, co nie zawsze jest łatwe - ale ile frajdy sprawia!

Zdjęcia wnętrza książki na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/07/podroz-na-jednej-nodze.html

Ta książka towarzyszy nam ostatnio w każdej podróży.
Autorką ksiażki jest Małgorzata Strzałkowska.
Niby nic w tym nadzwyczajnego, ale nie wiecie...

Fajna rymowana książeczka. Jest coś i dla małych fanów pojazdów i miłośników ślimaczków ;). Powtarzające się rymy i ładne, ilustrujące wszystko obrazki sprawiają, że książeczka nadaje się już dla najmłodszych czytelników.

• Literatura dziecięca
  • Biblioteka SNC
  • Basia przeczytała z mamą
  • Czytam dzieciom
  • 2017
  • Kacprowi czytane

Dodaj cytat z książki Podróż na jednej nodze