Pies i kot w leśnym zakątku

Elżbieta Pałasz Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada opowieści dla młodszych dzieci
9788374206297
Wydawnictwo Adamada
Pies kot leśny zakątek Adamada
opowieści dla młodszych dzieci
9788374206297
Pies kot leśny zakątek Adamada

Sympatyczne opowiadanka dla dzieci o przyjaźni wyrzuconego przez właściciela psa i obrażonego na swą właścicielkę kota z innymi zwierzętami, niekoniecznie typowo leśnymi, a nawet z pewna samotną babcią. Mam nadzieję, że po jej lekturze nikt nie pomyśli, że zwierzaki są w stanie dać sobie radę same i można je traktować jak śmieci.

Na półkach: , , , , ,

Nie dosyć, że przesympatyczna autorka, od której bije dobrocią i miłością, to w dodatku bardzo przyjemna książka o losach Burka, Perseusza, Tutka i Włochata :)

bardzo ciepła, miła opowieść o przyjaźni.

Pies i kot to najlepsi przyjaciele człowieka. Szkoda tylko, że niektórzy ludzie, gdy już znudzą się zwierzakiem, wyrzucają go na bruk.

Pewnego dnia pies Burek wykopał wielką dziurę w grządce z groszkiem. Jego właściciel tak się tym zdenerwował, że wyrzucił Burka z domu. W tym samym momencie, kot Perseusz zdecydował się opuścić swój dom, gdyż jego właścicielka przyniosła do...

Od najmłodszych lat uwielbiałam zwierzęta. Każda wycieczka do zoo była dla mnie podróżą do magicznego świata pełnego cudów. Opiekowałam się psami sąsiadów, oswajałam dzikie koty, karmiłam kaczki w parku - każde spotkanie ze zwierzakiem było dla mnie ogromnym źródłem radości. Elżbieta Pałasz stworzyła więc książkę, która - moim zdaniem - doskonale powinna przypaść do gustu...

Przyjaźń potrzebna jest w życiu każdego człowieka. Jest tak samo ważna dla malucha, jak i dorosłego. Jak rodzi się przyjaźń?

Pewnego dnia los psa Burka, którego wyrzucił z domu jego pan i kota Perseusza, który czuł się niekochany i sam postanowił uciec z domu splata się. Zwierzęta łączą się w swojej niedoli i postanawiają iść przez życie razem. Szybko poznają wilczka...

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Nuka
  • 1aa) Książki do kupienia
  • Czytamy z Wojtusiem
  • Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Pies i kot w leśnym zakątku