The Lord God Made Them All

Okładka książki The Lord God Made Them All James Herriot
Okładka książki The Lord God Made Them All
James Herriot Wydawnictwo: Open Road Cykl: Wszystkie stworzenia duże i małe (tom 7) biografia, autobiografia, pamiętnik
Wszystkie stworzenia duże i małe (tom 7)
The Lord God Made Them All
Open Road
2011-11-15
2011-11-15

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bohater wraca po zakończeniu wojny do swojej praktyki weterynaryjnej. Nowe przygody, ten sam świetny humor. Na podstawie cyklu powstał serial.

Niewiele jest powieści, tym bardziej ich cykli, przy których się wzruszam i śmieję tyle co przy Jamesie.

1984

Sama przyjemność.

Sama przyjemność.

z uśmiechem sięgnęłam po kolejny tom przygód wiejskiego, angielskiego lekarza weterynarii i nie zawiodałm się :-)

Bez epatowania krwią i flakami, prostym językiem opisana codzienność i krajobrazy, których już nie ma. Nostalgiczna, ciepła, wzruszająca. Za szybko się czytało.

Skończyła się wojna. Herriot powraca do domu, aby znowu leczyć "Boże stworzenia".
Medycyna ruszyła mocno do przodu, dostępne są antybiotyki. James przeprowadza po raz pierwszy cesarskie ciecie u krowy.
Syn, a później córka, jeżdżą z ojcem na codzienne obchody. Dzieci poznają zwierzęta i pogłębiają swoje zainteresowania weterynarią.
Herriot płynie jako konwojent zwierząt do Rosji a później leci uszkodzonym samolotem do Stambułu.
Książka pokazuje jak wielkie zmiany zaszły po drugiej wojnie.
Powieść (tak jak pozostałe tomy) jest nasycona specyficznym poczuciem humoru.
Czyta się lekko i z wielkim zainteresowaniem. Polecam.

Herriot płynie jako konwojent zwierząt do...

Niezmienni bawi i wzrusza, przybliża też angielską mentalność.

Niezmienni bawi i wzrusza, przybliża też angielską mentalność.

• Obyczajowe
  • Zwierzęta