Sos sojowy dla początkujących

Okładka książki Sos sojowy dla początkujących
Kirstin Chen Wydawnictwo: Znak Seria: Między słowami literatura piękna
literatura piękna
Między słowami
Soy Sauce For Beginners
Znak
2014-07-14
2014-07-14
Krzysztof Skonieczny
Azja małżeństwo Singapur kłopoty wyjazd literatura singapurska

Dobra książka. Taka w sam raz na jesienne wieczory. Niby nic, ale ma swój urok.

Książka wielkościowo (wydanie praktycznie kieszonkowe) i jakościowo idealna do torebki, do przeczytania w chwilach, gdy nie ma okazji sięgnąć po coś bardziej wartościowego. Fabuła dość przewidywalna, potrzebująca lepszego dopracowania i dopowiedzenia niektórych wątków. Niespecjalnie polecam (chyba, że naprawdę to jedyna książka, którą posiada się aktualnie przy sobie).

Książka lekka i przyjemna - raczej w ramach odstresowania :)
Mimo to, kryje się w niej wiele cennych rad i uwag odnośnie związków, rodziny, przyjaciół.
Polecam :)

"Nie możemy po prostu robić co nam się podoba." Choć chcielibyśmy mieć wybór i czasem wydaje się, ze go mamy. Jednak ścieżkami naszych bohaterów rządzi pochodzenie i tradycja rodziny. Ciekawa historia bogatej rodziny singapurskiej. Historia córki, jedynaczki, przed którą pieniądze otworzyły Świat ale wolała wrócić w rodzinne strony, by poprowadzić rodzinna firmę produkującą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mało jest książek polskojęzycznych, których akcja rozgrywa się w Singapurze. Z tego powodu sięgnęłam po tę pozycję. Fabuła dość banalna. Realiów singapurskich niezbyt wiele. Jeśli chce ktoś dowiedzieć się więcej o topografii tego państwa-miasta, to polecam "Singapur czwarta rano" M. Bruczkowskiego.

Książka o powrotach do domu, znalezieniu swojego miejsca na ziemi. szybko się czyta. Jak dla mnie zbyt szybko zakończona, chciałabym dowiedzieć się co było dalej.

Niby można było się spodziewać, że będzie to zwykłe czytadło, ale jednak liczyłam na to, że autorka bardziej wyeksponuje wschodni klimat. O samym sosie sojowym wspomina kilkukrotnie, raczej niewiele tu ciekawostek (no, może poza pomysłem dodawania sosu sojowego do jednego z napojów gazowanych). Oprócz tego z książki można wyczuć na czym opiera się tradycyjna rodzina w...

• Azja
  • Domowa biblioteczka
  • 2015
  • Literatura obca
  • Obyczajowe
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Sos sojowy dla początkujących