Tajemnica Słowiczego Pałacu

Prószyński i S-ka
The Secret of Nightingale Palace
literatura piękna
Marta Kisiel-Małecka

Podróż wnuczki i babci kończy się zaskakująco.

Opowieść nie wzbudziła takiego entuzjazmu jakiego spodziewałam się w pierwszej chwili, ale "Tajemnica Słowiczego Pałacu" jest jak nieznany nam trunek - im więcej stron się przeczyta, tym bardziej rozsmakowujemy się w treści. Jej sedno zawiera się w podróży, w jaką wspólnie wybierają się dwie bliskie sobie kobiety. Odbywa się ona nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim na...

2041

Zaczęło się ciekawie, a później było już tylko zwyczajnie nudno. Strasznie wydumana i nierzeczywista ta historia, trąci egzaltacją.

Z początku powieść wydawała mi się mało porywająca, ponieważ postać Anny jest tak naprawdę dość nudna, za to postać Goldie jest bardzo barwna, choć nie przerysowana i staje się tętniącym życiem sercem powieści. Długie retrospekcje z życia ekscentrycznej pani, czyta się wybitnie dobrze. Pod przykrywką z pozoru zwykłych wydarzeń, takich jak pierwsze miłości, doświadczenia...

Wątek podróży Goldie i Anny taki sobie, ciekawsze są retrospekcje z życia Goldie; książkę ratuje zaskakujące zakończenie, które pokazuje potęgę miłości :)

To powieść o relacjach babci i wnuczki - dwu kobietach z "charakterkiem", a także o miłości, która skończyła się śmiercią. Nie zabrakło wzruszeń i dobrego humoru. Przyznam, ze troszkę wsiąknęłam w tą japońską kulturę.

Rodzinne tajemnice, egzotyczne wspomnienia, miłość w wielu postaciach, podróż dwóch charakternych kobiet - to wszystko jest w tej smakowitej powieści. Polecam!

Jedna z najbardziej wzruszających, pełnych emocji i trzymających w napięciu historii, jakie ostatnio czytałam, ze smakowitą nutką egzotyki, porcją rodzinnych tajemnic i powalającym na łopatki finałem :).

Opis z okładki zachęca do przeczytania tej książki. Między innymi dlatego mój wybór padł na nią. Sądziłam, że będzie ciekawie- no i w sumie było-ale tylko momentami. Generalnie mało co mnie ciekawiło, bohaterzy nie zyskali mojej sympatii. Mogło być tak ciekawie, a wyszło... jak zwykle. A można było być tak wspaniale.
O czym jest ta książka? Głównie o relacjach babci i...

Dyskusje

• Wymienię