Getting Dirty

Okładka książki Getting Dirty Cheryl McIntyre
Okładka książki Getting Dirty
Cheryl McIntyre Wydawnictwo: Cheryl McIntyre Cykl: Dirty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
59 str. 59 min.
Dirty (tom 1)
Getting Dirty
Cheryl McIntyre
2014-02-26
2014-02-26
59 min.
new adult

Pierwsza część serii.On Linken utracił miłości swojego życia – Olivię (zaatakowani, ona zgwałcona, pobita z rąk czterech mężczyzn, on ledwo przeżył). Było to cztery lata temu. Żyje każdego dnia mając nadzieję i czekając na zemstę.Obecnie prowadzi siłownie. Nauczanie innych, jak się chronić, aby to, co im się przydarzyło, nie przytrafiło się nikomu innemu.
Ona Rocky (tak, dziewczyna o imieniu Rocky) ma brata o imieniu Joe, który właśnie dostał nową pracę w siłowni Link'a. Rocky nie jest taką samą dziewczyną jak kiedyś. Zgwałcenie w szkole średniej było wystarczająco złe, ale świadomość, że gwałciciel dostał się na wolność, jest dla niej zbyt trudna. To było trzy lata temu Ona radzi sobie w jedyny sposób, w jaki wie. Utonięcie w alkoholu i ludziach, by znieść ból, który tylko zemsta może uleczyć.Dwie osoby, które doświadczyły podobnych tragedii. Dwie osoby, które nie mogą przejść z przeszłości. Dwie osoby, które wierzą, że zemsta jest odpowiedzią.

Ona Rocky (tak,...

Na półkach: , , , , , , ,

Taka krótka, a taka treściwa.

Jest to pierwszy z pięciu tomów historii o Rocky i Linku. Ludziach tragicznie doświadczonych przez życie. Zagubionych, niezrozumiałych, szukających ukojenia w różny sposób.

Zagubienie, złość, ból, cierpienie, tłumienie emocji, zemsta - wszystko to przeplata się. W pierwszej części dostajemy tylko zalążki i wstępne rozpoznanie tego co będzie napędzało kolejne tomy.
Relacja Rocky i Linka także jest tu tylko i wyłącznie na etapie pierwszego spotkanie, wstępnego zapoznania i spostrzeżeń, że mają na siebie wpływ, którego nie czują w obecności innych ludzi.

Bardzo dobrze się to czytało - tak jak napisałam na początku, książka bardzo krótka, ale za to konkretnie napisana, nie nudziłam się i jestem bardzo ciekawa jak historie bohaterów się potoczą. Zapowiada się trochę mrocznie, przygnębiająco, ale także prześwituje gdzieś światło nadziei.
Ta seria może być ciekawą przygodą. POLECAM!

Taka krótka, a taka treściwa.

Gdy znalazłam książkę myślałam, że jest jakiś błąd i to tylko połowa treści. Sprawdziłam, że rzeczywiście ma tylko 50 stron! Dowiadujemy się jednak ciekawych ,choć podstawowych informacji o bohaterach. Nie byłam w stanie jakoś specjalnie wciągnąć w fabułę, bo praktycznie się dopiero zaczęła zaczynać ;)
Ten "wstęp" rozbudził moje zainteresowanie i czekam na kolejną część by dowiedzieć się co dalej..

Ten "wstęp" rozbudził moje zainteresowanie i czekam na kolejną część by...

Miłość
Ból
Bezradność
Nienawiść
Właśnie te cechy charakteryzują głównego bohatera, który przeżył ogromną strate. Chce dokonać zemsty na ludziach, którzy zniszczyli mu życie.

Kakofonia emocji umieszczona w tak niewielkiej powieści, która jest wprost przytłaczająca. Dobra pozycja książkowa, ale dla mnie za krótka. W dodatku jak autorka mogła w takim momencie skończyć tom! Historia zaczyna się rozkręcać, a tu BACH... Koniec.

Miłość
Ból
Bezradność
Nienawiść

sam początek i taki słodki cytat: "Ta dziewczyna jest niesamowita. I jest moja. I jestem najszczęśliwszym skurwysynem chodzącym po tej ziemi." jak zaczęło się słodko, tak skończyło się tragicznie. niby pierwsza część to tylko niecałe 50. stron, ale książka jest tak cholernie wciągająca, historia zapowiada, że dostarczy nam wielu emocji. sam ból, który prezentuje nam główny bohater, jak i bohaterka. dwie skrajności, dwie różne postawy życiowe, dwa różne wydarzenia, a tak bardzo złamały tę dwójkę ludzi. wydarzenia napływają do nich falami i kierują ich życiem, bo chcą zemsty, chcą zapomnieć, chcą pamiętać sami siebie prowadzą przez do destrukcji.

• 2015
  • 2017