Rodzina Ulmów

Jarosław SzarekMateusz Szpytma Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael literatura faktu
Dom Wydawniczy Rafael
literatura faktu
2014-02-01

Mam problem z tą książką. Z jednej strony dramatyczna historia rodziny Ulmów a z drugiej słaba książka.

Szkoda wielka, że taki temat nie doczekał się porządniejszego pod względem literackim i faktograficznym opisu. Jest to o tyle dziwne, że obaj współautorzy są historykami z IPN. Nie ma tu ani reportażu ani fabularyzacji opowieści. Nie ma przypisów i żadnych źródeł...

Książka średnia, historia niesamowicie okrutna.

Mała objętościowo, ale piękna książeczka. Przyznaję, że nabyłem ją w muzeum w Markowej. Miałbym kilka uwag co do możliwości noclegu tam, ale mniejsza o to ... Pozycja jest pięknie wydana i pięknie napisana. Szczególne wrażenie robią liczne zdjęcia z archiwum rodziny Ulmów! Plus kilka zaskakujących informacji.

...chyba nie da się ocenić tej książki... ... wręcz nie przystoi przy takiej książce stawiać gwiazdek z oceną... ...bardzo wstrząsająca historia... ...najbardziej przerażające jest to, cytując Nałkowską, że " to ludzie ludziom zgotowali ten los"... ...jak pomyślę sobie o tych bezbronnych dzieciach... ...włos jeży się na głowie... ...niewyobrażalne okrucieństwo...

• Historia
  • 2018
  • Przeczytane w 2018 roku
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 1. BŚ
  • 2*Posiadam
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Rodzina Ulmów