W ogniu rosyjskiej wojny wewnętrznej 1918-1920

Wydawnictwo Naukowe PWN
wojna rosja komuniści lenin rewolucja 1918 1920
powieść historyczna
wojna rosja komuniści lenin rewolucja 1918 1920

Jest to dość solidna monografia rosyjskiej wojny domowej 1917 - 1922. Prof. Wojna był jednym z niewielu w Polsce, nawet w tamtych czasach (książka pochodzi z końca lat 70-tych), którzy się zajmują tym konfliktem. Co prawda jest dużo różnych wtrętów o sile Partii, o wielkiej Armii Czerwonej, ale pod względem faktograficznym jest to bardzo dobra i uczciwa książka. Przydałoby...

• Historyczne
więcej mniej