Wniebowstąpienie Ziemi

poezja
Biuro Literackie
2014-02-13
2014-02-13

Piękny zbiór najlepszych wierszy Ginczanki, niestety posłowie krytyka to jedno wielkie nieporozumienie, tekstu tak przepełnionego narcystycznymi poglądami i hipokryzją już dawno nie czytałam. Niemniej oceniam tutaj wiersze autorki, a nie fantazje i opinie Pana Dabrowskiego.

Przepiękna zawartość tomiku.

Wspaniała, szczera i wrażliwa twórczość. Subtelne spostrzeżenia, okraszone tęsknotą i trudnością historii, gdy się już z perspektywy czasu wie, jaki los spotkał autorkę. Dodatkowo bardzo ładnie wydane, co ułatwia lekturę i dostarcza dodatkowych wrażeń estetycznych.

Polecam z całego serca.

Przepiękna zawartość tomiku.

Polecam z całego serca.

Pre-Szymborska. Żywy, bujny świat, przeładowany emocjami. Posłowie krytyka Dąbrowskiego beznadziejne.

Bardzo długo szukałam sensownego zbioru poezji Zuzanny Ginczanki, przedwcześnie zmarłej poetki, którą poznałam na festiwalu literackim. Zachwyciła mnie prostotą i jednocześnie efektownością frazy - gdybym miała ją z kimś porównać to byłaby to inne kultowa poetka, Anna Świerszczyńska. Ten tomik bardzo mnie usatysfkacjonował. Brakuje mi jednak sensownego omówienia twórczości.

czekała na mnie rok.
pierwsza połowa tomiku niesamowita, potem trochę gorzej, bardzo oczywiście i prosto. o wiele lepsza byłaby ta książka, gdyby ktoś lepszy zrobił wybór i posłowie (szczególnie właśnie to końcowe 'na marginesie' dąbrowskiego jest okropne, po prostu w złym smaku, okrągłe słowa, bełkotliwe zdania i wywody typowego nadętego krytyka, z których to krytyków przecież sama ginczanka się śmieje w jednym z wierszy). 'fizjologia', 'dziewictwo', 'deklaracja', 'poznanie' - najpiękniejsze

czekała na mnie rok.

Wszystko do kochania w tym zbiorze.

Wszystko do kochania w tym zbiorze.

• Poezja
  • 2017