Sny uckermärkerów

Małgorzata Lebda poezja 44 str.
WBPiCAK
poezja

WBPiCAK
poezja

Kup książkę

Kupiłam "Sny uckermärkerów" latem w Szczebrzeszynie, ale po przeczytaniu zaledwie kilku wierszy wróciłam do poprzedniego tomiku Lebdy, "Matecznik", który bardzo cenię i lubię. Teraz poetka dostała Nagrodę Literacką Gdynia, co zmobilizowało mnie do sięgnięcia po "Sny..." jeszcze raz. I zanurzyłam się w zmysłową, ciemną, gęstą materię jej poezji. Oczywiście można...

Kompletnie nic ta książka nowego nie wnosi (oprócz tego, że wiersze są krótsze!). Mam wrażenie, że wszystko, co autorka chciała powiedzieć - zrobiła w poprzednich książkach. Po co się powtarzać i udawać, że to coś nowego? Może wystarczyło poczekać na książkę istotną? Poezja to nie biznes - nie wypada się z obiegu... Za dużo i za często... Wielka szkoda. Wielkie rozczarowanie.

Na półkach: , , , ,

Kolejny, świetny tom Małgorzaty Lebdy.
Powracają tematy, które zostały poruszane
w poprzednim tomie, a jednak pojawia się
też nowa świeżość. Momentami dosłowna,
ociekająca krwią jak świeże mięso.
Gorąco polecam!

To dobra autorka, ale ta książka jest słabsza od dwóch poprzednich. Nieznośne powtórzenia tego, co już było (i gorzej wykonane). To już po prostu nie działa.

wolałbym żeby wydano Matecznik po raz drugi, a Sny uckermarkerów wystąpiły w roli przypisów, takich na końcu tomu, żeby móc swobodnie przechodzić z początku na koniec książki i odwracać pewne rzeczy wzrokiem, przechodzić przez strony jak śmierć

nudne i szczerze to nie wiem po co napisane

Jak dobrze, że odchodzimy już we współczesnej poezji od tego nudnego buńczucznego (uwielbiam ten wyraz) katowania ironią rekwizytów codzienności. Bardzo proszę, żeby inne poetki i poeci pisali tak bezkompromisowo czule, lecz ze zrozumieniem brutalnego aspektu delikatności jak Lebda. Chcę już nowy tomik i nic mnie nie obchodzi, że ten dopiero się pojawił.

• 2018
  • Poezja
  • Poezja
  • Połezja & pokrewne rzeczy
  • 2019
  • DKK w kolejce
  • 2019

Małgorzata Lebda Sny uckermärkerów