Opowiadania na tydzień. Część 1

Anton CzechowStefan Grabiński Wydawnictwo: Masterlab klasyka
Masterlab
klasyka
2014-01-01

Zbiorek zawiera pięć opowiadań absolutnych klasyków literatury światowej. Stawkę otwiera Poe z opowiadaniem „Czarny kot”. Jest to pierwszoosobowa, mocno schizofreniczna relacja narratora, który z rozbrajającą szczerością odsłania nam nikczemne tajnie swojej duszy. Oto odkrywa, iż z biegiem lat zaczyna pozwalać sobie na folgowanie najbardziej zbrodniczym podszeptom serca, a...

Dodaj cytat z książki Opowiadania na tydzień. Część 1