Dyplomacja Drugiej Rzeczpospolitej: z dziejów polskiej służby dyplomatycznej

druga RP dyplomacja MSZ
historia
druga RP dyplomacja MSZ

Na półkach: , , , , , ,

Pozycja ta nie stanowi jedynie przeglądu kolejnych ministrów spraw zagranicznych z okresu Polski międzywojennej, lecz wręcz przeciwnie. Autor skupia się na opisywaniu pracy całej kadry minsterstwa, pracowników placówek (przedstawia wiele sylwetek zarówno dyplomatów, jak i konsulów). Jest to studium nad tytaniczną pracą stworzenia międzynarodowej renomy i administracyjnego...

• 2014
  • Stosunki mn