Ostatnie Wagary

Okładka książki Ostatnie Wagary
Maria Ziółkowska Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Serduszkiem
Ostatnie Wagary
Hamal Books
1994-01-01
1994-01-01

więcej Więcej

Książka choć wydana w latach 70tych porusza typowe problemy nastolatków. Choć realia troszkę inne niż dzisiejsze to problemy wciąż takie same. Potrzeba akceptacji wśród rówieśników, pierwsze zauroczenia, problemy z nauką i nauczycielami, a przede wszystkim ze sobą i własną tożsamością.
17-letnia Mirka przez wakacje, które spędza u cioci w Sopocie, z niedojrzałego podlotka...

Znalazłem kiedyś tą książkę w swoim domu. Postanowiłem przeczytać. Trudno było mi się za nią wziąć, ale jakoś poszło i nie żałuje tego czasu. Ciekawa na pewno dla tych, którzy mają ochotę poczytać sobie coś o codziennych sprawach.

,,Ostatnie wagary''- Maria Ziółkowska opowiada o dziewczynie ,,Mirce'' nastolatce 17-letniej , która jest ładna i dobrze się uczy. Ale jej tramom jest matematyka nie szła jej i nie zdała. Postanowiła wyjechać do swojej cioci do Sopotu. Tam staję się inna dziewczyną chce zapomnieć , to co było przeszłości.

(...)Poczułam nagle , że nie demonstrowanie kiecek ,,Telimeny'' ,...

• Przeczytane dawno temu
  • Dzieciństwo