Stalin

Robert Conquest Wydawnictwo: Wydawnictwo Michał Urbański biografia, autobiografia, pamiętnik
Stalin: Braker of Nations
8390206374
Władysław Jeżewski
Wydawnictwo Michał Urbański
Stalin: Braker of Nations
biografia, autobiografia, pamiętnik
8390206374
Władysław Jeżewski

Robert Conquest (zmarł kilka tygodni temu) to jeden z twórców sowietologii, autor przełomowej pracy “Wielki Terror” z lat sześćdziesiątych XX wieku. Dzięki tamtej pracy Conquest nie ma złudzeń co do natury komunizmu oraz intencji Stalina i Lenina.

Biografia Stalina pisana bez fascynacji (chyba typowej dla autorów biografii) jest godna polecenia. Jego droga od seminarium...

• XX wiek
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Rosja, historia, literatura
  • Rosja, ZSRR