Kto ze mną pobiegnie

Dawid Grosman Wydawnictwo: literatura piękna
literatura piękna
2008-01-01

Bardzo ciekawa narracja, ale mimo to opuszczałam krótkie mało istotne fragmenty, co czynię rzadko.

wyrywa trzewia

Czułość. To jest pierwsze słowo, ktore przychodzi mi na myśl za każdym razem, kiedy wchodzę w świat Dawida Grosmana. Nawet kiedy ma za nic jakiekolwiek bariery w odsłanianiu ludzkich cierpień, małości i lęków, nawet kiedy obnaża pulsujące jądro swoich bohaterów zawsze traktuje i opisuje ich z czułością.... Bez różnicy czy jest to dziadek ocalały z Holocaustu, czy Bruno...

Na półkach: , , , ,

Porusza do głębi
Powieść wzruszająca i ciekawa
Historia opowiada o szesnastoletnim chłopcu, który pracuje w urzędzie miejskim w Jerozolimie, poznaje Tamar dziewczynkę jest ona troskliwa, opiekuńcza i utalentowana ma wielki talent...jest też pies morderca, który ciągle biega za chłopcem.
Książka zaskoczyła mnie, zaskakuje..wzrusza,,przesłanie mądre niesie z przekazem:)

Trochę trudna jak dla mnie, ale bardzo mi się podobała. Bardzo dobitnie pokazany problem narkotyków.

Młodość jest cudowna. Tyle dróg, tyle możliwości. Nic nie jest absurdalne. Niemożliwe- a cóż to znaczy?

Przeżyłam cudowną przygodę za pośrednictwem książki Dawida Grosmana p.t. „Kto ze mną pobiegnie?” „Pobiegłam” i wierzcie mi – było warto!
Już początek lektury intryguje. Autor ukazuje czytelnikowi dwa obrazy – chłopca pędzącego z psem i dziwnie zachowującą się dziewczynę. Akcja powieści toczy się bowiem dwutorowo. Z jednej strony śledzimy wypadki oczami młodego,...

Wspaniała, poruszająca opowieść! Nastoletni chłopak i dziewczyna z Jerozolimy zamknięci w swoim hermetycznym, bezpiecznym świecie, wkrótce zostają z niego brutalnie wyrwani, a ich los niespodziewanie się splata za sprawą zagubionego psa. Na skutek wielu burzliwych wydarzeń bohaterowie są zmuszeni zweryfikować swoje dotychczasowe postrzeganie rzeczywistości, często targają...

Może i mam pospolity, babski gust, ale cóż :) książka dla mnie rewelacyjna, bardzo wciągają mnie takie historie... o miłości, o poświęceniu, o przeznaczeniu , o tym że nie samo zło pozostało na świecie, o tym że każdy ma szansę, że każdy jest coś wart dla choćby jednej innej osoby na całym świecie... czytało się bardzo przyjemnie

Ciekawa, ale nie urzekająca. Nie przekracza granicy, za którą zaczyna się dostrzegać coś poza warstwą dosłowną.
Jeżeli ktoś liczy na coś związanego bezpośrednio z Jerozolimą, ze względu na umiejscowienie akcji, pod tym względem może się zawieść, ponieważ brak jest jakichkolwiek opisów miasta, czy nawiązań do jego historii.
Co do postaci-są "sympatyczne", zaryzykowałabym...

Dyskusje

• 2013
  • Żydowskie
  • Literatura żydowska
  • Z biblioteki
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam