Ania z Zielonego Wzgórza

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1) literatura piękna
Anne of Green Gables
Wydawnictwo Literackie
L.M. Montgomery literatura dziecięca klasyka literatura kanadyjska
Anne of Green Gables
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1)
literatura piękna
L.M. Montgomery literatura dziecięca klasyka literatura kanadyjska

Opinie [1 133]

Klasyka, która się nie starzeje - świat się zmienia, ale trudności w relacjach, pozostają podobne. Myślę, że warto z dziećmi Anię czytać i dyskutować, na tej kanwie uczyć wrażliwości na drugiego człowieka.

Klasyk. Ale... Warto rozpocząć dyskusję, które z polskich przekładów tej powieści są najlepsze...

Przepiękna opowieść o Ani Shirley. Nie będę ukrywać, że wracam do niej wielokrotnie. Teraz jest dla mnie powrotem do młodości, dzieciństwa i beztroski. Rewelacyjna, ponadczasowa powieść.

Na półkach: , , , , ,

Byłam dość zirytowana Anią - dlatego tak naprawdę nie obchodziło mnie, co się działo, przez co książka była dla mnie dość nudna. Dopiero na ostatnich stronach poczułam empatię. Myślę, że historia mogłaby być o sto stron krótsza. Raczej nie będę kontynuowała serii.

Ukochana ksiazka z dziecinstwa.

Jak Ania moze nie kochać Ani swojej cudownej imienniczki.. dawno dawno temu bo ponad 20lat jak po nią sięgnęłam to się zakochałam od niej zaczęła się miłość do czytania i cóż do rudego koloru włosów bo taki niezmiennie mam ❤ cudowna książka często do niej wracam

1968

"Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa obok "Pollyanny" i "Małej księżniczki". Sięgnęłam po nią po latach, bo chcę przeczytać cały cykl, którego mi się nigdy nie udało zaliczyć w całości.
Jest to przeurocza historia i świetnie mi się ją czytało, choć przyznaję, że w dzieciństwie podobała mi się bardziej. Po lekturze utwierdziłam się za...

Może czasy,w których żyła Ania i zwyczaje jakie wówczas panowały już odeszły do przeszłości i dziś wydadzą się nieaktualne. Ale mimo to jej historia,pokazana na tle tamtej epoki jest naprawdę wspaniała i urocza. To książka,którą przeczytałam jako młoda dziewczyna i chętnie wrócę do niej jeszcze raz,kiedy tylko będę miała na to czas. Dobrze nakreślone portrety Ani oraz...

Książka dzieciństwa. Przeczytane jednym tchem, prezent od mojej mamy.

Cieszę się, że sięgnęłam po "Anię z Zielonego Wzgórza".
Bardzo mi się podobała. Sięgnę po kolejne tomy z pewnością.
Jedyny minus to zbyt szybkie przeskoki czasowe.
Książka ma 260 stron, na początku Ania ma 11 lat, a pod koniec książki już 16.
Więc to mi przeszkadzało.

Dyskusje

51 308