Ania z Zielonego Wzgórza

Opinie [1 234]

Książka zdecydowanie skradła moje serce 😍 Bohaterowie świetnie wykreowani i ten styl pisania autorki, taki lekki :) Czasem Ania papla jedną swoją wypowiedź przez dwie strony bez przerwy, a i tak chce się czytać dalej. Nie nudzi. Może i jest to lektura szkolna, ale i tak wszystkim polecam przeczytać to nie tylko z powodu szkoły :)

Ania z Zielonego Wzgórza, ach co to była za książka!
Jestem oczarowana postacią Ani, jest to cudowna istotka. Pełna pasji, z wielką wyobraźnia. Taka, która gdy wchodzi do pomieszczenia rozjaśnia je swoim wewnętrznym blaskiem. Ta rudowłosa dziewczynka skradła moje serce, a jej historia wciągnęła mnie od pierwszego wciśnięcia play, na odtwarzaczu.
Anię poznałam w formie...

Klasyk do którego warto wracać, czy to jako dziecko czy jako dorosły.

Czytam już Anię chyba trzeci raz i za każdym razem mam ten sam problem. Jak historia jest naprawdę wciągająca i intrygująca, a przygody Ani zabawne, to jednak jej paplanina tak mnie denerwuje... rozumiem, że jest to główna cecha rudzielca, ale jednak jej zdania w pewnych momentach tracą sens. Rozumiem, że ma to oddać jej charakter i gadatliwość, ale kiedy czytam opis...

Dostałam nauczkę, że nie należy do pewnych książek wracać po latach. W dzieciństwie była to dla mnie urocza lektura - teraz ta achująca co chwilę Ania jest irytująca, a opisy przyrody wleką się niemiłosiernie. W tym wypadku nie udał mi się literacki powrót do przeszłości.

Cudowna książka, bardzo polecam

Piękna opowieść o dziewczynce z ponadprzeciętną wyobraźnią. Piękne wydanie do którego mam ogromny sentyment. Polecam dla wszystkich od 11 roku życia

Nie ma w sobie nic zachwycającego, postać dziewczynki jest nierealistycznie wykreowana i irytująca. Bardzo nudna pozycja.

Wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, która zostaje zaadoptowana i zyskuje wspaniały dom. W książce ukazane jest to jak się zmienia, jak dorasta i zaczyna spełniać swoje marzenia. Była to świetna podróż przez życie nie tylko pełna radości ale i smutku. Jest to moim zdaniem najlepsza książka o dorastaniu jaką do tej pory miałam okazję przeczytać. Moim zdaniem ma wszystko...

Serię filmów Ani z Zielonego Wzgórza po prostu kocham, jednakże pamiętam, że książki nie mogłam przetrawić, czytanie jej nie sprawiało mi przyjemności.
Oceniłabym ją na 5/10 aczkolwiek czytałam to kiedy byłam jeszcze w szkole podstawowej (pewnie miałam 12lat) i może jest to kwestia tego, iż nie byłam wystarczająco dojrzała i powinnam podejść do czytania jej jeszcze raz,...

Dyskusje

52 867