Jutro niedziela i inne opowiadania

Zofia Żurakowska Wydawnictwo: SK Rok literatura dziecięca
1998-01-01
1946-01-01
SK Rok
opowiadanie dzieci młodzież przygoda uczucia
literatura dziecięca
1998-01-01
opowiadanie dzieci młodzież przygoda uczucia

Owe opowiadania zasługują na znacznie większy rozgłos, nie tylko wśród dzieci. Posiadam tę książkę od najmłodszych lat, lecz sięgnęłam po nią dopiero po ukończeniu liceum. Zaskoczyła mnie swoją mądrością i wartościami, o których nie można zapominać. Warto dać szansę.

Opowiadania dla dzieci. Mądre, zabawne i sprzed wojny. Dobrze, że się czyta o świecie widzianym oczami dzieci. Książka niesie niejedno przesłanie, a mimo to można się pośmiać. Cztery rozdziały (a każdy inny) opowiadają o relacji dzieci z rówieśnikami i dorosłymi. Wskazują ich problemy, rozterki i radości. A dla czytelnika są świadectwem na istnienie świata, którego już nie...

To ciekawe teksty z przekazem dla dzieci.

Perełka literacka. Proste, nieudziwnione, niezmanierowane opowiadania podejmujące ważkie tematy. Ale radzę koniecznie postarać się o starą edycję Naszej Księgarni; wydanie Siedmioroga okładkę ma straszną, a w środku też nie lepiej.
(w polu "skończyłem czytać" wstawiam rok, gdy przeczytałam to po raz pierwszy, ale wielokrotnie wracałam do tych opowiadań)

• Literatura polska
  • Z dzieciństwa
  • Ocena: 4/5
  • W starym domu
  • Literatura polska moja
  • 2005 - 2009
  • Dzieciństwo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jutro niedziela i inne opowiadania