Miejsce na miotle

Michał Rusinek
czarownica kot

Okładka książki Ćmony i Smeśki Julia Donaldson, Axel Scheffler
8,4
Ćmony i Smeśki Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Die Schnecke und der Buckelwal Julia Donaldson, Axel Scheffler
8,0
Die Schnecke u... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki The Tiddler Sound Book Julia Donaldson, Axel Scheffler
7,0
The Tiddler So... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Mały Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
8,5
Mały Gruffalo Julia Donaldson, Ax...

Na półkach: , , , ,

Świetna, zabawna historia z bardzo dobrym polskim tłumaczeniem. Podoba mi się motyw przyjaznej czarownicy przeczący stereotypom.
Przyjemne ilustracje.
Książka sprawdzi się zarówno dla dzieci młodszych np. 2-latków, jak też przedszkolaków 4+.

Świetna rymowana opowieść o przygodach czarownicy i jej nowo poznanych przyjaciół. Zabawnie napisana, ładnie zilustrowana ( co bardzo mnie cieszy).
Jestem na tak :)

Szukałam czegoś niezobowiązującego i na luzie dla mojej 3-latki. „Miejsce na miotle” spełnia te założenia. Zapewniło nam dobrą zabawę przy lekturze, a przy okazji wniosło też pewne wartości.

Polska wersja językowa może nie jest jakimś moim ideałem poezji dla dzieci, ale tutaj broni się sama historia, postaci i wyborne zakończenie. Jest to wszystko bardzo pozytywne, dające...

Nie znam polskiego tłumaczenia, wszystkie książki Juli Donaldson czytamy w oryginale. Miejsce na miotle jest cudownie zabawne, ciepłe i zwariowane.

Świetna książka o przyjaźni dla najmłodszych! Polecam szczególnie przedszkolakom.

Jak pozostałe książki tej pary - przewrotna książeczka pisana rymem.

Uwielbiam tą książkę!! Najpierw widziałam w tv bajkę na jej podstawie ( identyczne sceny jak z książki ), później znalazłam książkę w księgarni i od razu kupiłam. Chyba moja ulubiona bajka do czytania dla syna. Przepiękne ilustrację i nigdy się nie nudzi :).

Fantastyczna historia o odwadze i przyjaźni, dzięki której można wszystko, ALE... ciężkie rymy Rusinka irytują i psują efekt!!!

Dyskusje

• 2014
  • Książki dla dzieci
  • Czytam dzieciom
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Po angielsku
  • Literatura dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Miejsce na miotle