Motylek

Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
kryminał literatura polska polski kryminał prowincja śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Lipowo (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Opinie [1 114]

Tak, rzeczywiście dobrze skonstruowany kryminał - do samego końca nie zorientowałam się, kto tu jest mordercą :) Dobrze, szybko się czyta, rzecz dzieje się w naszych polskich klimatach, więc łatwo się w nie wpasować w trakcie czytania, wyraziste postaci no i ta tajemnica... Fajne, naprawdę. Biorę się za ciąg dalszy.

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki ... Po kolejne części nie sięgnę.

Szykuje się polska Fjallbacka.
Intrygujące.

Kryminał, do tego polskiego autora, to kompletnie nie moja bajka. Przeczytałam pierwsze dwa tomy. Nie zaskoczyło mnie, nie było dreszczyku emocji. Ot, takie czytadło w upalne popołudnie.

Kolejny kryminał tej autorki, który czyta się lekko i przyjemnie.

Dobrą stroną tej powieści jest znakomicie prowadzona wielotorowość akcji oraz klimat malowniczego Lipowa

Niestety podczas lektury miałam wrażenie, że czytam melo-dramat. Książka skupia się głównie na życiu prywatnym bohaterów i ich życiowych niesnastkach. Za mało zdecydowanie było akcji, przez co ciężko nazwać tę pozycję kryminałem. Książka na siłę...

Niezły kryminał. A przy tym czyta się lekko i przyjemnie. I choć jest w nim tak wiele wątków i wiele postaci, autorka tak zgrabnie to wszystko przeplata, że się człowiek nie gubi. Irytowały mnie te ciasta, którymi codziennie raczy policjantów pani Podgórska. Ale można je wybaczyć autorce, gdyż książka do końca trzyma w napięciu. A to niełatwe, skoro rzecz jest osadzona w...

To najlepsza powieść kryminalna jaką do tej pory czytałam. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

2027

Na półkach: , , , , , ,

"Motylek" to fascynująca historia kryminalna, w książce dzieje się bardzo dużo i z pewnością czytelnikowi nie grozi nuda.

Zacznę może od pochwały za dobrze poprowadzoną akcję i sposób napisania książki, bo więcej zalet już nie będzie. Bardzo fajna przeplatanka toku śledztwa z wypowiedziami mordercy, treść trzymająca w napięciu. Przyznaję, że bardzo się wciągnęłam, ale to był jedyny powód przeczytania tego kryminału do końca.
Przechodząc do rzeczy - wiele razy miałam ochotę wyrzucić ów książkę...

Dyskusje

8 903