Motylek

Okładka książki Motylek
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 1)
Prószyński i S-ka
2014-02-06
2014-02-06
kryminał literatura polska polski kryminał prowincja śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

więcej Więcej

Cieszę się że trafiłam na tą autorkę. W końcu kryminał na poziomie, świetna, polecam wszystkim fanom Camilii Lackberg, do końca trzyma w napięciu i zaskakuje zakończeniem, warsztat kryminału o wiele lepszy niż u Mroza,
Polecam audiobook, Laura Breszka jest bardzo przyjemną do słuchania lektorką

'Motylek' K. Puzyńskiej na pewno jest książką, którą bardzo szybko się czyta, jednak nie spodobała mi się ona jakoś szczególnie, bo już wiele kryminałów mam za sobą. Myślę, że dużo bardziej mogłaby przypaść do gustu osobom, które w tym gatunku są nowicjuszami 😆

Ostatnia jesienna wyprzedaż na Bonito sprawiła, że do mojej biblioteczki poza całkiem zacną liczbą nowych komiksów, trafiło sporo rodzimych tytułów. Pośród nich znalazł się debiut pisarski Pani Puzyńskiej, który zabił mi ćwieka i po zakończonej lekturze zostawił mnie w pewnym rozdarciu.

Z jednej strony kryminalna zagwozdka, która stoi przed policjantami z Lipowa, potrafi...

Naprawdę bardzo fajna ,czyta się ją z zainteresowaniem.. nie jest też skomplikowana ,choć fabuła zmusza do myślenia 🤣🥰🤣da się to jednak ogarnąć...polecam na szary ponury wieczór, adrenalina zapewni ciepełko 🤣😍🤣

Dobrze się to czyta, szybko, natomiast nie jest to jakaś super pozycja. Troche dla nastolatków, taka ugrzeczniona. Trochę za dużo takiego cwaniackiego rzucania podejrzeń na niemal wszystkie postacie. Za dużo przeciągania. W drugiej połowie pojawia sie postać, która jest za bardzo przerysowana, wyszło sztucznie. Niestety nie mam jakoś ochoty czytać kolejnych tomów, a szkoda,...

Nieprzewidywalne zakończenie to to, co w kryminałach najlepsze. Autorka w tej kwestii nie zawiodła. Ileż tu się działo. Chętnie sięgałam po tą książkę, by poznać coraz to nowe fakty związanie z morderstwem. Bardzo miło było poznać mieszkańców z pozoru zwyczajnej polskiej wsi i ich tajemnice. Polubiłam się z nimi i z pewnością skuszę się po kolejne części.

Świetna książka!...

Sama sprawa kryminalna jest ciekawa, ale styl pisania autorki wszystko zepsuł. Pełno stereotypów, klimat rodem z "Ojca Mateusza", słabo scharakteryzowane postaci złożyły się na moje załamanie nerwowe po przeczytaniu tej pozycji.

Fajny kryminał na zimny/ciemny wieczór. Wciągnęła mnie intryga i lekkie pióro autorki. Chętnie przeczytam następne części!

Akcja rozgrywa się w Lipowie. W pierwszej części poznajemy kilku mieszkańców, ich życie prywatne, zawodowe, sekrety. Niektórych łącza wieży krwi innych łączą tajemnice. Są wątki z przeszłości. Autorka pisze bardzo fajnie, umie budować napięcie i potrafi trzymać w niepewności. Zapewne jeszcze do Lipowa powrócę w kolejnych częściach serii.

Autorka, choćby się starała ze wszystkich sił, nie ukryje tego, że przy przygotowywaniu tej książki inspirowała się skandynawskimi kryminałami, a szczególnie serią o Fjällbace Camilli Läckberg. Podobieństw tutaj jest mnóstwo - retrospekcje, charakterystyka bohaterów, lokalizacja, szybkie przechodzenia pomiędzy perspektywami różnych postaci, "cięcia", dawanie sygnałów, ale...

10 174
    3 344