Motylek

Katarzyna Puzyńska Cykl: Lipowo (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 608 str.
Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
kryminał literatura polska polski kryminał prowincja śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

Opinie [1 009]

Wciągająca akcja, do konca trzymająca w napięciu. Czytelnikowi wydaje się, że domyśla się rozwiązania, po czym następuje zaskakujące zakończenie. Książka godna polecenia.

To było moje pierwsze spotkanie z książką Katarzyny Puzyńskiej i na pewno nie ostatnie. Jestem zmobilizowana do przeczytania kolejnych tomów z tego cyklu. Książka dość gruba, ale czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo dobre opisy miejsc i postaci. Poruszone jest w niej dużo ważnych wątków, tj. aborcja, molestowanie, znęcanie się psychiczne jak i fizyczne itp. Jednakże...

Zawitałam pod Brodnicę, do Lipowa. Wsi spokojnej? Niekoniecznie. Wesołej? O tak, często. Poczciwej? Bynajmniej. Niewinnej? A skądże. W dodatku całkowicie bezkarnej.

Ale po kolei. Zasadniczo to prawie kopia Camilii Lackberg. Analogii mnóstwo. Ten sam prowincjonalny mikrokosmos, zamknięta społeczność, w której plotka jest szybsza od światła, a pielęgnowane od lat tajemnice...

Zabierałam się za przeczytanie tej książki przez prawie dwa lata i jakoś zawsze mi było nie po drodze. Długo zastanawiałam się jak ocenić książkę i daję 6, choć nie mam przekonania czy nie jest to za dużo.
Mamy spokojną mazurską wieś Lipowo, gdzie na skraju drogi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Śledztwo prowadzone jest przez miejscowy komisariat policji. I tu już powoli...

Czytanie takich książek to jak jedzenie gówna - niby śmierdzi, ale przynajmniej brzuch pełen. Pytanie po co, skoro każdy może pozwolić sobie na coś lepszego? Postacie płaskie, polszczyzna ledwie poprawna a konstrukcja fabuły? Nie wiem, nie doczytałem do końca, bo odrzuciłem z niesmakiem.

Rok 2020 a ja przeczytałam pierwszą książkę sagi kryminalnej o Lipowie - wstyd i sromota, ale lepiej późno niż wcale.
Pierwsze co mi się nasunęło to podobieństwo do twórczości Camili Lacberg. Nie jest to absolutnie zarzut.
Dobry kryminał w polskim wydaniu? Czy jest to możliwe? Otóż jak najbardziej tak. Katarzyna Puzyńska zaskoczyła wszystkich czytelników znakomitym...

Bez rewelacji ale ...dosyć "przyjemnie" się czyta.

Koszmarny, grafomański język, który kłuje w oczy i płaskie, papierowe, do bólu stereotypowe postaci. Nudna, nieciekawa i naprawdę głupia książka.

Opinia pochodzi z:

Udało mi się spełnić tegoroczny plan, a mianowicie... poznać się z twórczością Kasi Puzyńskiej 🖤🖤🖤 Tak, chociaż Instagram grzmi o słuszności czytania tej serii... jakoś nie było mi po drodze. Co zabawne tym bardziej, wszystkie książki Pani Kasi stoją w domu na półce, bo co okazja kupowałam je tacie.
Motylek...

Dobrze napisane, bez karkołomnych i nieprawdopodobnych zwrotów akcji.

Dyskusje

7 957