Perfume of death. Poziom B2

Kevin Hadley Wydawnictwo: Edgard kryminał, sensacja, thriller
Edgard
2013-12-11
2013-12-11

Zaskakująco dobra fabuła biorąc pod uwagę, że to właściwie tło do ćwiczeń językowych. Lektura była przyjemnością, a bardzo krótkie rozdziały powodują, że fajnie czyta się ją "na raty" pomiędzy innymi książkami lub jeśli ma się na co dzień mało czasu na lekturę.

Cała recenzja: http://zaczytanad.blogspot.com/2017/08/czytanie-po-angielski-perfume-of-death.html

"W dzisiejszych czasach za pomocą języka angielskiego możemy się wszędzie dogadać. Jest to moim zdaniem dobre, ponieważ wybierając się na wakacje do np. Portugalii nie musimy brać ze sobą słowniczka (choć warto),ani uczyć się podstawowych zwrotów. Wystarczy, że znamy język angielski na poziomie komunikatywnym.
Zdecydowałam, że na egzaminie gimnazjalnym chcę zdawać język angielski. Można zdawać go tylko na poziomie rozszerzonym, więc postanowiłam trochę popracować nad moją znajomością tego języka. Tak jak już wspominałam wyżej, kupiłam dwie książki po angielsku (konkretnie "Me before you" Jojo Moyes i "Looking for Alaka" Johna Greena),jednak nie przełamałam się i nie zaczęłam nawet czytać. Chciałam najpierw spróbować czegoś prostszego, a po egzaminie zająć się czytaniem po angielsku, kiedy będę znała już więcej słówek, więcej zwrotów...

Kiedy dostałam propozycję od wydawnictwa Edgard, bardzo się ucieszyłam. Przeglądając ich ofertę natrafiłam na tę właśnie książkę i zdecydowałam się na nią, chociaż nie czytam kryminałów nawet po polsku. Wydaje mi się, że wybrałam odpowiednią pozycję, bo książka spodobała mi się. Wartka akcja sprawiła, że książkę czytałam nie tylko, aby uczyć się - chciałam poznawać dalsze losy komisarza Nowaka.

Książka nie jest gruba - ma 174 strony, w tym słowniczek angielsko-polski, klucz odpowiedzi i ćwiczenia utrwalające, które czekają na końcu rozdziału. Cała historia podzielona jest na 49 krótkich rozdziałów, dzięki czemu możemy sobie rozplanować naukę. Pani Zuzanna Pytlińska, która przygotowała dla nas te ćwiczenia zadbała, aby ćwiczenia były różnorodne. Znajdziemy tu ćwiczenia typu uzupełnianie luk, uzupełnianie zdań wyrazami podanymi w tabelce, krzyżówki, łączenie poznanych słówek z ich definicjami oraz pytania dotyczące przeczytanego wcześniej fragmentu tekstu.
Przyznam, że nie znam angielskiego zbyt dobrze, więc momentami miałam problemy z tymi ćwiczeniami. Jak je rozwiązywałam? Czytałam poprzedni rozdział jeszcze raz, a jeśli to nie pomagało - sięgałam po słownik :) Nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy trochę chcieć :)"

Książkę czyta się super, niestety zakończenie jest otwarte... sprawa kriminalna nie zostaje rozwiązana do końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wydawnictwo :Edgard
Seria wydawnicza: Angielski z kryminałem
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron:174

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego? - odpowiedzi na to pytanie poszukuje się już od jakiegoś czasu. Znajomość angielskiego( na dobrym poziomie zarówno w mowie jak i w piśmie) jest w dzisiejszych czasach praktycznie niezbędna, jeśli chce się znaleźć dobrze płatną pracę, wyjechać na wakacje czy studiować poza Polską. Można chyba śmiało zaryzykować stwierdzenie ( pasuje takie zdanie czy lepiej jakoś je zmienić),że mowa Brytyjczyków to najbardziej uniwersalny język świata. Zrozumie go nie tylko mieszkaniec Londynu czy Birmingham,ale prawie każdy obcokrajowiec. Co zatem zrobić, aby bariera językowa nie była dla nas przeszkodą i abyśmy potrafili, jeżeli nie płynnie to chociaż bardzo dobrze mówić po angielsku? . Nie od dziś wiadomo, że nauka jest najbardziej efektywna, gdy łączy się przyjemne z pożytecznym czyli np czyta książki w oryginale. Taką możliwość daje nam Wydawnictwo Edgard , które co jakiś czas wypuszcza na rynek kolejne książki z serii Angielski z Kryminałem. Co daje nam zapoznanie się z taką publikacją ? Odpowiedź na to pytanie padnie w dalszej części tekstu teraz kilka słów o nowej powieści wydanej we wspomnianym wyżej. cyklu.
Książka The Perfume Of Death - skierowana jest do uczniów, studentów, a także osób, które uczą się angielskiego we własnym zakresie i znają go co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym. Całość została podzielona na 49 rozdziałów. Kevin Hadley przygotował dla swojego bohatera , inspektora Roberta Nowaka, intrygującą zagadkę do rozwiązania,a Zuzanna Pytlińska zadbała o to ,aby ten, kto zdecyduje uczyć się poprzez czytanie, nie narzekał na brak różnorodnych zadań sprawdzających. Każdy fragment powieści kończy zestaw ćwiczeń leksykalno- gramatycznych, a wśród nich jest między innymi :

Uzupełnianie luk
Łączenie synonimów lub antonimów
Odpowiedzi na pytania związane z danym fragmentem powieści
Zadania sprawdzające rozumienie tekstu
Łączenie słów z ich definicjami
Zadania związane z tłumaczeniem słówek
Krzyżówki
Uzupełniane zdań wyrazami z tabelki
Zadania wymagające rozstrzygnięcia czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.

To jednak nie wszystko . Trudniejsze słowa zostały wytłuszczone w tekście i wytłumaczone na marginesach. Bardzo trafiony pomysł , dzięki niemu nie potrzebny nam dodatkowy słownik . Wszystkie nowe dla nas wyrazy możemy zapisywać sobie w miejscu przeznaczonym na notatki. Na końcu powieści, oprócz klucza odpowiedzi, znajdują się dużo obszerniejsze wyjaśnienia znaczenia słówek niż te na marginesie. Dużym plusem tejże książki jest fakt, iż jej fabuła nie tylko wciąga czytelnika,ale też pozwala mu utrwalić dotychczas znane oraz szybko opanować nowe konstrukcje leksykalno- gramatyczne. Kolejna wymierna korzyść to to, podczas lektury mamy możliwość poznania nowego słownictwa, kolokacji oraz kolokwializmów w określonym kontekście , a to znacznie ułatwia ich zapamiętywanie . Krótkie rozdziały, pozwalają rozplanować sobie naukę(choć muszę przyznać, że ja czytałam kilka jeden po drugim, a dopiero potem rozwiązywałam ćwiczenia do każdego z nich).

Książka została naprawdę starannie przygotowana zarówno jeśli chodzi o fabułę kryminału, poziom trudności ćwiczeń , format ,oraz szatę graficzną.Tak opracowaną pomoc naukową warto polecić nie tylko nie tylko wspomnianym wcześniej uczniom, ale też nauczycielom. Jest ona ciekawym i niekonwencjonalnym sposobem nauki . Przeczytanie kilku rozdziałów historii pełnej tajemnic a następnie rozwiązanie ćwiczeń sprawi, że korepetycje będą przyjemnością , a jedna lub dwie godziny spędzone z językiem staną się czymś więcej niż tylko dodatkową lekcją angielskiego, na, która rodzice zapisują swoje dziecko .

Wydawnictwo :Edgard
Seria wydawnicza: Angielski z kryminałem
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron:174

• Kryminalna obsesja 🔎👣
  • Biblioteczka domowa
  • Przeczytane i zrecenzowane w 2014.
  • Otrzymana do zrecenzowania 2014.
  • Kryminał/Sensacja/Thriller

Dodaj cytat z książki Perfume of death. Poziom B2