Diana. W pogoni za miłością

Dream Books
2013-11-20
2013-11-20
Emilia Skowrońska, Elżbieta Królikowska-Avis

To moja pierwsza książka o księżnej. Podobała mi się. Chętnie sięgnę po inne biografie autora .

Momentami miałam wrażenie, że książka powinna być zatytułowana „W pogoni za rozumem”… nigdy nie przepadałam za Dianą, a reportaż Mortona utwierdził mnie w tym przekonaniu. Solidnie napisana, mnóstwo źródeł, choć nieco za dużo powtórzeń tych samych opinii.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Dlaczego?
Dlatego, że z jednej strony widać ogrom pracy włożonej przez autora. Jest tu milion osób, na które autor się powołuje. Jest masa informacji bardzo szczegółowych.
ALE dla mnie jako osoby czytającej ta książka jest zbyt chaotyczna. Przywoływane są tam osoby nic mi nie mówiące i brakowało mi ich przybliżenia. Było ich zbyt wiele i suma sumarum przyswojenie przytoczonych tam zależności jest ciężkie.
Brakowało mi również przytoczenia historii, od której zaczyna się książka. Poznajemy księżną Dianę już po tym jak opowiada o tym co dzieje się na dworze królewskim ale ten kto nie zna szczegółów nie wie dokładnie co tam było opisane.
Długo polowałam na tą książkę i niestety ja osobiście czuję się rozczarowana jej stylem i informacjami, które w niej są zawarte.

Mimo to, pozycja wartościowa dla znawców dworu królewskiego i mającą wcześniejszą książkę tego samego autora.
Daje nam również pogląd na Dianę jako osobę aczkolwiek ciężko połapać się w opisywanych relacjach i wydarzeniach.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Dlaczego?

Kupiłam tę książkę z nadzieją na ciekawą lekturę. Niestety nie została ona napisana ciekawie, męczyłam się w trakcie czytania.

Postać Diany od wielu lat mnie fascynuje!

Ta książka uświadomiła mi przez jakie piekło musiała przejść, tu na ziemi.
Wszystko zaczęło się od nieszczęśliwego dzieciństwa, potem ślub z Karolem (okrzyknięty, jako wydarzenie stulecia) zaburzenia w odżywaniu, niskie poczucie własnej wartości, lęk, strach i te smutne oczy...
Przed lekturą nie wiedziałam, że Diana wdawała się w tak wiele romansów. Ale rozumiem, że potrzebowała poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Zawsze była tą drugą, nawet w tym fikcyjnym małżeństwie.

Na zawsze pozostanie królową ludzkich serc. Jestem pewna, że świat o niej nie zapomni.

Postać Diany od wielu lat mnie fascynuje!

Ta książka uświadomiła mi przez jakie piekło musiała przejść, tu na ziemi.
Przed lekturą nie wiedziałam, że Diana wdawała się w...

"Nihil novi sub sole". Kolejna biografia po biografii. Ten sam autor opisuje ponownie życie Diany. I o ile "Diana: prawdziwa historia" była jak zasłona odsłonięta, by oczom czytelników pokazać nie do końca bajkową historię Kopciuszka, to kolejna opowieść powtarza już ujawnione fakty. Bez przekonania polecam zagorzałym fanom Księżnej.

Mieszane uczucia, historia oklepana wciąż powtarzana, a jednak coś nowego, czego gołym okiem nie widać ... niby nudziła, a jednak wciągała, ale dało się przysypiać, by jakiś nowy wątek obudził ...

Diana byla piekna kobieta ktora wyszla za maz za faceta ktory kochal inna. Tak w skrocie mozna okreslic jej zycie. Mimo tylu ludzi ktorzy ja otaczali w palacu czula sie bardzo samotna i nierozumiana. Jej zycie nie bylo bajka o pieknej ksiezniczce zyjacej dlugo i szczesliwie. Szukala milosci bo u meza jej nie miala. Karol byl zimny zadufany w sobie i pokazujacy ze nie jest jedyna kobieta w jego zyciu. To musialo ja bolec i przysparzalo wiele lez. Starala sie byc ponad to lecz w srodku byla bardzo rozbita. Musze przyznac ze autor dopracowal swoja ksiazke i dowiedzialam sie kilku faktow ktorych nie znalam.

Największym plusem książki jest obiektywizm Autora. Nie jest to kolejna biografia przesładzająca Dianę i jej historię. Dowiadujemy się więcej o drugiej stronie jej osobowości, tej która z pewnością nie powinna ujrzeć światła dziennego i którą Diana z pewnością by się nie szczyciła publicznie. Księżna nie była świętą, nie była kobietą idealną. W tej biografii przeczytamy o niej wiele dobrego, ale ujrzymy również księżną w nieco innym świetle.

Nie znam na tyle prawdziwej biografii księżnej Diany, żeby w pełni ocenić czy ta książka jest w 100 % wiarygodna, ale czytało mi się ją bardzo dobrze i z zainteresowaniem.
Dowiedziałam się sporo o tytułowej bohaterce, którą zawsze podziwiałam za działalność dobroczynną i stosunek do innych ludzi.
Szkoda, że jej życie było także pasmem smutków i osobistych rozczarowań. To przykład na to, że pieniądze i sława szczęścia nie dają...

Szkoda, że jej życie było także pasmem smutków i osobistych rozczarowań. To...

• Biografie
  • 2017