Fredro. Bajki dla dorosłych

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Heraclon International literatura piękna
Heraclon International
literatura piękna
2013-06-13

Klasyka czytanej literatury młodzieżowej ;)
"Baśń o trzech braciach i królewnie" mogła by pretendować do miana najdłuższego utworu wykuwanego na pamięć z własnej woli w czasach szkolnych (niektórzy pamiętają nawet po ~18 latach).
Oczywiście najlepsza wersja czytana przez Daniela Olbrychskiego.

Aleksander Fredro... któż nie słyszał o owym autorze? Tym razem wersja dla dorosłych, dość odważna zresztą. Są fragmenty bardzo zabawne, są słabsze, są też i takie dość żenujące. Generalnie książka jest śmieszna i tyle.

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 3 - Literatura polska

2019

Piczomirę kojarzyłam (w końcu w potocznym języku jest wiele wyrażeń stamtą). XIII Księgę Pana Tadeusza znałam. O reszcie słyszałam. Lektura z tych może i nieambitnych, ale o których trzeba sobie samemu wyrobić zdanie.
Audiobook słuchał się dobrze. W sumie nic szczególnego, ale wysłuchać/ przeczytać powinien każdy by pozbyć się złudzeń.

Rymy karkołomne, ale im dalej w las, tym łatwiej się wciągnąć i tym lepszy humor. „Baśń o trzech braciach i królewnie” spodobała mi się najbardziej, a najmniej „Sztuka obłapiania” i „Spotkanie Pana Tadeusza z Telimeną”.

• Literatura polska
  • Audiobook