Błąd porucznika Kwaśniaka

Barbara Gordon Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 128) kryminał, sensacja, thriller
8320706033
Wydawnictwo Iskry
Ewa wzywa 07... (tom 128)
kryminał, sensacja, thriller
8320706033

Kryminał z czasów milicyjnych. Generalnie opowieść o chciwości. Porucznik Kwaśniak nieudolny w pracy, za to kochliwy, mało lotna Jolka i pazerny Nowak :) Zakończenie nawet zgrabne.

Proste, niewymagające, lekkie czytadło, ciekawie poprowadzony wątek. Nie jest to nic nadzwyczajnego, a jednak miło spędziłam ten czas i nie żałuję :)

Ot takie milicyjne czytadełko. Nawet w swoim gatunku średniawe.
Godzinna rozrywka z opowieścią o chciwości w tle. Mało milicyjnego klimatu, który lubię w tego typu książkach.

Kazimierz Nowak to dziwny człowiek. Jest dyrektorem muzeum. Objeżdża Polskę, by kupić od ludzi antyki, dzieła sztuki. Ostatnio wyjechał tydzień temu i przepadł bez wieści. Ponadto żyje z Oczatą Jolką, którą dzieli z listonoszem. Gdyby tego było mało, to wiadomo, że on odwiedza osobliwe miejsca typu : muzeum, teatr, wystawa sztuki nowoczesnej. :) Trzeba odnaleźć Nowaka....

Jak każda książka autorki: interesująca i dobrze napisana.

Sympatyczne opowiadanie o śledztwie w sprawie zaginionego muzealnika prowadzonym przez porucznika Kwaśniaka. Muzealnik żył w dziwnym trójkącie z mało rozgarniętą Jolką i jej chłopakiem listonoszem. Poza tym handlował dziełami sztuki, co mu przyniosło niemały majątek. Kiedy na działce znajdują się spalone zwłoki, Kwaśniak musi odkryć "kto" i "dlaczego". Sprawa wydaje się...

• 2020
  • Audiobook