Apokalipsa według Marii

Okładka książki Apokalipsa według Marii Patrick Graham
Okładka książki Apokalipsa według Marii
Patrick Graham Wydawnictwo: Albatros Cykl: Marie Parks (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Marie Parks (tom 2)
L'Apocalypse selon Marie
Albatros
2011-09-01
2011-09-01
Wiktoria Melech
fantastyka occult thriller okultyzm dark fantasy

Świetnie się czyta, bardzo mi się podobała forma, sposób prowadzenia fabuły. Wątek miłosny trochę słaby, ale rozumiem, że trzeba było się zmieścić w krótkim czasie trwania akcji :p
No i jak dla mnie, trochę zbyt dokładne opisy makbry, ale w tego typu książkach chyba tak musi być ;)
Ostatecznie jestem pod wrażeniem i mogę polecić.

Ostatecznie jestem pod wrażeniem i mogę polecić.

Kompletna strata czasu!

Kompletna strata czasu!

Kupiłem za 9,90 i po przeczytaniu uważam, nie jest warta wyższej ceny. Odgrzewany kotlet i nic poza tym. Po raz pierwszy szczerze odradzam, szkoda czasu.

Przyznam, że po około 100 stronach nie wytrzymałem, odłożyłem na półkę. Moim skromnym zdaniem, jest to książka która w swoim streszczeniem zachęca do czytania przygotowując do czegoś dobrego, jednak okazuje się prosta, przesycona okropnymi opisami, które mają nadrabiać za brak kunsztu pisarskiego? Nie polecam.

Thriller z elementami horroru i science fiction. Napisana lekko, prostym językiem książka, akcja której toczy się tuż przed zagładą ludzkości. Trzyma w napięciu, chociaż czasem trafiają się fragmenty nużące. Polecam, również tym, którzy nie czytali poprzedniej części o Marie Parks - "Ewangelii według Szatana".

Muszę przyznać dawno tak ciężko mi się nie czytało.
Autorowi trzeba oddać, że nie brakuje pomysłów i fantazji wyobraźnia niczego sobie.Na pięciuset czterech stronach mamy kilka różnych, przeplatających się historii.Konstrukcja fabuły zawodzi, wydaje się nieco chaotyczna czytelnik może poczuć się chwilami zdezorientowany, gdzie jest i w jakim czasie.
Raczej nie w moim typie, ale kto chce niech sięgnie...;)

Muszę przyznać dawno tak ciężko mi się nie czytało.
Raczej nie w moim...

Sprytne połączenie szaleństwa, rządowych, tajnych programów badawczych, wizji zagłady ludzkości oraz baśni. Dodatkowo zabiera nas w podróż w zakamarki ludzkiej psychiki - i to nie na próżno. Panie i panowie - oto książka z przesłaniem. Owszem, może momentami jest trochę naiwnie albo na tyle dużo się dzieje, że ciężko się połapać gdzie i w jakim czasie jesteśmy, ale wszystko to wynagradza bardzo plastyczny i miękki język, którym posługuje się autor (gdyby nie nazwisko na okładce, dałbym głowę, że historię napisała kobieta). Jeśli ktoś ma odrobinę wyobraźni, rzeczywistość przedstawiona w książce staje się tak namacalna, że wręcz lepka.

Jak ktoś lubi odrobinę fantazji z przekazem, zatopionej w szarej i brutalnej rzeczywistości to na pewno znajdzie przyjemność w czytaniu tej pozycji.

2029

Tajemniczy wirus zamieniający ludzi w krwiożercze monstra,szalony naukowiec,szukający drogi do wiecznego życia no i oczywiście dziewczynka która jest jedyną nadzieją na ocalenie ludzkości.
Wszystko to dzieje się w jedynym słusznym kraju-Stanach Ameryki Północnej.
Az się chce zaśpiewać"Ale to już było.."

Wszystko to dzieje się w jedynym słusznym kraju-Stanach Ameryki Północnej.
Az się chce zaśpiewać"Ale to już było.."

Bardzo ciekawa książka oraz mocno wciągające.

Bardzo ciekawa książka oraz mocno wciągające.

ODRADZAM STANOWCZO! STRATA CZASU I PIENIĘDZY. ZA DUŻO WĄTKÓW, ZA DUŻO ZAMIESZANIA FABULARNEGO. COŚ OKROPNEGO. PO 100 STRONACH ODPUSCILEM.

• Domowa biblioteczka
  • ► Patrick Graham
  • 1.1 Moja biblioteczka :)
  • Out

Dodaj cytat z książki Apokalipsa według Marii