Hannibal

Okładka książki Hannibal Gilbert Charles-Picard
Okładka książki Hannibal
Gilbert Charles-Picard Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Rodowody Cywilizacji
Tytuł oryginału:
Hannibal
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1971-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1971-01-01
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Zofia Stein
Tagi:
Hannibal Kartagina Rzym II wojna punicka
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Życie codzienne w Kartaginie w czasach Hannibala Colette Charles-Picard, Gilbert Charles-Picard
Ocena 6,9
Życie codzienn... Colette Charles-Pic...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
170
40

Na półkach: , , ,

Książka jest klasyfikowana, jako biografia Hannibala. Jednak nie jest to stricte biografia, a raczej opis historyczny kultury, wojskowości i stosunków społecznych w państwie punickim przed i w trakcie rządów Hannibala. Oczywiście o samym Hannibalu również jest wiele informacji, które najczęściej są przedstawiane w jakimś szerszym kontekście. Taka forma ma swoje wady i zalety. Wadą jest niestety to, że lektura wymaga dużego skupienia, bo pojawiają się dość obszerne wtrącenia, po których autor wraca do głównego wątku. Zaleta książki to spora ilość ciekawych informacji o samym państwie punickim i wielkiej rywalizacji o dominację w basenie Morza Śródziemnego. Osobiście dowiedziałem się wielu rzeczy o tamtych czasach, jednak czytało mi się tę publikację dość ciężko, dlatego taka ocena. Dla zainteresowanych tematem mimo wszystko polecam.

Książka jest klasyfikowana, jako biografia Hannibala. Jednak nie jest to stricte biografia, a raczej opis historyczny kultury, wojskowości i stosunków społecznych w państwie punickim przed i w trakcie rządów Hannibala. Oczywiście o samym Hannibalu również jest wiele informacji, które najczęściej są przedstawiane w jakimś szerszym kontekście. Taka forma ma swoje wady i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
299
101

Na półkach:

Nie wiem do końca, jak mam tą książkę ocenić,ponieważ główny tytuł "Hannibal" jest wg. mnie, można powiedzieć mylący.
Dlatego tak uważam,ponieważ autor przeznaczył około połowę książki na wojny punickie,o ojcu Hannibala,czyli Hamilkarze Barkasie,i Hazdrubalu Starszym...i wiele też innych zagadnień(ciekawych).
Tytuł książki powinien być inny,z dodaniem podtytułu o Hannibalu.

Co do Hannibala:
Pochodził ze starożytnego,i bogatego rodu Barkidów.
Zapatrzony i wielbiący Aleksandra Wielkiego,studiował sztukę wojenną,stając się doskonałym dowódcą,i wybitnym strategiem.
Przez 16 lat tłukł bez przerwy rzymian,trzymając w szyku liczne tłumy pod ścisłą kontrolą.
Do walki prowadził ludzi różnych narodowości,dzięki swojemu autorytetowi,i zdolnością przywódczym,potrafił stworzyć silne,bezwzględne,zwarte oddziały gotowe na wszystko.

Tytus Liwiusz 0 Hannibalu:

"Cechowało go nieludzkie okrucieństwo i wiarołomność więcej niż punicka; nic nie było dla niego rzetelnie, nic święte, ani bogobojność, ani przysięga, ani wiara".

Hannibal popełnił samobójstwo prawdopodobnie, w roku 183 p.n.e.,wypijając truciznę.
Na stałe zapisał się na kartach historii,jako zdobywca ogromnych terenów ziemskich.

Jeśli chcecie poczytać tylko o Hannibalu,wybierzcie inną książkę.
Jednak uważam,że to dobra książka.

Nie wiem do końca, jak mam tą książkę ocenić,ponieważ główny tytuł "Hannibal" jest wg. mnie, można powiedzieć mylący.
Dlatego tak uważam,ponieważ autor przeznaczył około połowę książki na wojny punickie,o ojcu Hannibala,czyli Hamilkarze Barkasie,i Hazdrubalu Starszym...i wiele też innych zagadnień(ciekawych).
Tytuł książki powinien być inny,z dodaniem podtytułu o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3
2

Na półkach:

Ta książka do tego stopnia mnie pochłonęła że postać Kartagińskiego wodza Hannibala na zawsze zawładneła moją wyobraźnią.
Odtąd zaczeła się moja fascynacja kulturą Kartaginy i jej konfliktem z Rzymem ( trzy wojny punickie )
Obowiązkowa lektura.

Ta książka do tego stopnia mnie pochłonęła że postać Kartagińskiego wodza Hannibala na zawsze zawładneła moją wyobraźnią.
Odtąd zaczeła się moja fascynacja kulturą Kartaginy i jej konfliktem z Rzymem ( trzy wojny punickie )
Obowiązkowa lektura.

Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , , ,

Hannibala kojarzy się - dość niesłusznie - głównie z przeprowadzeniem słoni przez Alpy, bardziej wtajemniczeni wiedzą coś może o II wojnie punickiej i Kannach. Książka Gilberta Charles-Picarda prezentuje postać kartagińskiego wodza z zupełnie innej perspektywy. Głównym punktem rozważań Autora nie jest wcale starcie z Rzymem, nie rozpisuje się on na temat różnych wariantów przekroczenia Alp i nie poświęca dziesiątek stron na opis bitew pod Kannami czy pod Zamą. Czytelnik dowie się natomiast dużo o gospodarczych podstawach Rzymu i Kartaginy, o działalności Barkidów w Hiszpanii i o korzystnym wpływie, jaki - paradoksalnie - wywarł Hannibal na Rzymian. Opisując politykę Hannibala, Autor nieraz przedstawia też problemy ustrojowe Kartaginy i walki frakcyjne, jakie się w niej toczyły. Czerpie też z mało w Polsce znanego utworu "Punica" autorstwa rzymskiego senatora Syliusza Italikusa. Szkoda, że książka jest tak krótka, bo jest w niej miejsce jeszcze na wiele dobrej, historycznej narracji. Zdecydowanie warta przeczytania biografia.

Tomasz Babnis

Hannibala kojarzy się - dość niesłusznie - głównie z przeprowadzeniem słoni przez Alpy, bardziej wtajemniczeni wiedzą coś może o II wojnie punickiej i Kannach. Książka Gilberta Charles-Picarda prezentuje postać kartagińskiego wodza z zupełnie innej perspektywy. Głównym punktem rozważań Autora nie jest wcale starcie z Rzymem, nie rozpisuje się on na temat różnych wariantów...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    96
  • Przeczytane
    36
  • Posiadam
    12
  • Historia
    5
  • Starożytność
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Biografie
    2
  • 21 Biografie
    1
  • Starożytność
    1
  • Militaria
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Hannibal


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne