Zwycięzcy

Amber
2013-11-07
2013-11-07
Irena Kołodziej
marzenia odwaga tragedie przyjaźń lojalność

Co, gdy życie zmienia się nieodwołalnie w ułamku sekundy? Porozmawiajmy.

[Współpraca reklamowa]

Ile trudnych rzeczy się tutaj wydarzyło. Fabuła opiera się na wypadkach, sytuacjach i przypadkach, które łączą losy bohaterów i tworzą coś nowego, dobrego.

To opowieść o tym, jak kruche jest życie, jak z dnia na dzień może się nieodwracalnie zmienić, jak plany i marzenia należy dopasować do aktualnego stanu rzeczy.

Autorka bardzo dokładnie opisuje cechy bohaterów. Każda sytuacja została opowiedziana szczegółowo przy udziale narratora wszechwiedzącego. Dobrze poznajemy wszystkich, rozpoczynając od głównych postaci a kończąc na tych wspomnianych mimochodem.

W książce występuje reprezentacja osób z niepełnosprawnością. Podobała mi się prawdziwość tego wątku. Autorka dobrze opisuje odbiór osób z niepełnosprawnością przez innych, ich codzienne życie i utrudnienia z nim związane. Pięknie opowiada o spełnianiu marzeń, niepoddawaniu się, walce o swoje życie i nieakceptowaniu porażki.

Ponadto znajdziesz tu też obraz ojcowskiej miłości, bezkresnej i wzruszającej, która stanowi podłoże do walki o lepsze jutro nie tylko dla własnego dziecka, ale również innych znajdujących się w podobnej sytuacji.

To taka budująca historia idealna na przedświąteczny czas.

Co, gdy życie zmienia się nieodwołalnie w ułamku sekundy? Porozmawiajmy.

[Współpraca reklamowa]

Kochani a teraz książka, przy której kilkakrotnie ocierałam łzy wzruszenia. Mowa o książce "Zwycięzcy"Danielle Steel.

Wzruszająca, mądra, niespotykana i przepiękna historia pięciorga ludzi. Teoretycznie nie łączy ich nic. Połączył tragedia, młodej mistrzyni narciarstwa.
Główną bohaterką książki jest Lily, nastolatka przygotowująca się do igrzysk olimpijskich. Bill, wdowiec, ojciec Lily. Jessie, neurochirurg, spełniona lekarka i matka czworga dzieci. Carol, psycholog, która cudem wygrała walkę z rakiem. Joe, finansista, którego życie prywatne i zawodowe legło w gruzach. Pięcioro ludzi, których życie zmienił jeden moment. Każdy z nich mógłby się poddać, jednak oni, wbrew wszystkiemu walczą, ku lepszemu jutro.
Kochani więcej nie zdradzę. Powiem jedno-ta powieść jest wyjątkowa. Przepełnioną bólem, dająca nadzieję na lepsze jutro.
Tutaj nie ma się do czego przyczepić. Wyjątkowość tej historii polega na fabule. Jedyna, niepowtarzalna, przemyślana od a do zet. Widać, pracę, jaką autorka włożyła w stworzenie każdej z postaci jak również w zapoznanie się ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Jestem pełna podziwu, wzruszona i zachwycona tą historią. Dla mnie jest to jedna z najlepszych powieści autorki. Polecam z całego serca.

Przyjemna

Przyjemna

Wypadki się zdarzają, zazwyczaj w najmniej ozekiwanym momencie. I w sposób, którego nikt nie oczekiwał. Ważne, żeby móc się pogodzić z tym, co się stało i żyć dalej.

Kiedy wypadek zabiera Lily jej karierę, jej ojciec nie może się z tym pogodzić. Inni również przeżywają bolesne chwile, ale w końcu znajdują powód, dla którego warto się poświęcić.

Wszystko fajnie, tylko za bardzo przerysowana, bajkowa fabuła.
W dość zamożnej rodzinie dochodzi do wypadku, w wyniku którego nastolatka na zawsze traci władzę w nogach.
Dzięki pieniądzom, dziewczyna może odbyć konsultacje u najlepszych lekarzy, ma zapewnioną miesięczną rehabilitację w najlepszym ośrodku, a po powrocie do domu mogła poruszać się po nim w pełni dostosowanym do swoich potrzeb, łącznie z osobistą windą.
Dzięki pieniądzom ojciec otwiera nowoczesne centrum rehabilitacji dla najmłodszych pacjentów z urazami rdzenia.
Generalnie, ujęcie urazu rdzenia jest tylko jednostronne, z perspektywy ludzi bogatych. W takim spostrzeżeniu można wszystko i łatwo.

Trzeba oddać, że Autorka pokazała siłę ojcowskiej miłości, trudności w dostosowaniu się do nowej sytuacji z poziomu wózka inwalidzkiego, problem akceptacji i trudnej przyjaźni, a nawet miłości pomiędzy zdrowym a paraplegikiem.
Przeczytałam, tyle.

Wszystko fajnie, tylko za bardzo przerysowana, bajkowa fabuła.

,,Zwycięzcy" to opowieść o niezwykłej sile i niezłomności pomimo przeciwieństw losu.
Lily, nastolatka, ulega poważnemu wypadkowi. Traci całkowicie władzę w nogach, musi poruszać się na wózku. Dla otoczenia, a szczególnie jej ojca jest to ogromny szok. Losy ojca i córki przeplatają się z losami innych osób równie mocno pokrzywdzonych przez los. Ale żadne z nich się poddaje i walczy o swoje szczęście.
Po przeczytaniu naszły mnie refleksje: jakże ciężko musi być osobom niepełnosprawnym poruszać się na wózku inwalidzkim... Poczynania głównej bohaterki dają wiele do myślenia. Ale dają również nadzieję, że pomimo choroby można normalnie żyć i funkcjonować, a także spełniać choćby najdziwniejsze marzenia. Jednocześnie boleśnie zdałam sobie sprawę, że jednak ten, kto ma pieniądze, ma łatwiej. Ojciec Lily dzięki temu, że był bogaty mógł pozwolić sobie na luksusy w domu, by maksymalnie ułatwić życie niepełnosprawnej córce. jednak wiele ludzi nie może sobie na to pozwolić...
Miło się czyta, choć już od początku wiadomo, że koniec to będzie happy end, ale i tak chętnie sięgam po książki Danielle Steel :)

Rewelacyjna książka.
Mimo wielu przeciwności losu, mimo wielu cierpień i krzywd kilkoro ludzi, których drogi się splatają, potrafią stworzyć coś pięknego i bardzo wartościowego.
Książka godna każdej poświęconej jej minucie. Polecam!

Rewelacyjna książka.
Książka godna każdej poświęconej jej minucie. Polecam!

Bardzo smutny początek książki... Potem już było lepiej, na szczęście ;) Ogólnie książka jest ciekawa, bardzo dobrze pokazuje walkę o życie w normalności Lily, mimo tego poważnego wypadku, w którym uczestniczyła. No i tytuł pasuje do wszystkich bohaterów, którym udało się wyjść na prostą po różnych przeżyciach.

Jak przekorny i przewrotny potrafi być los? Jedni całe życie czują się jak w raju, inni żeby się tam dostać muszą pokonać trud niczym Mount Everest. W przypadku Billa i Jessie można zauważyć jeszcze jedną rzecz. Z tragedii stworzyli miejsce, które stało się ich mocą przyjaźni, lojalności i odwagi. Wspólnie z Carole, Joe, Teddym,a co najważniejsze z Lily odnaleźli szczęście, które zbudowali mimo trudu, rozpaczy czy bezsilności. Niemniej jednak dążyli do celu razem i osiągneli to czego pragnęli. Jest to jedna z wielu poweiści D. Steel, jakie poznałam. Ta udowadnia nam, że wiele się da i nawet wielka porażka jest do pokonania, o ile posiadamy takie zaplecze finansowe jak Bill :) Niemniej jednak nie można stweirdzić, że to nierealne. Powieść czyta się zadowalającym tempie; daje nam to czego nie można od razu zdobyć: Wewnętrzną siłe, by zwycieżać,a także pokonać to czego się boimy,chociąż nie jest takie straszne.

Na półkach: , , , , , ,

Walka o siebie pomimo przeciwności.

Walka o siebie pomimo przeciwności.

• Danielle Steel
  • Literatura zagraniczna