Nowe opowiadania brazylijskie

Okładka książki Intymność i inne sfery. Antologia opowiadań brazylijskich Lygia Fagundes Telles, Rubem Fonseca, Victor Giudice, Clarice Lispector, Samuel Rawet, Fernando Sabino, Luiz Vilela, Edla van Steen, Ivan Ângelo
Ocena 8,5
Intymność i in... Lygia Fagundes Tell...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo przyjemna lektura. Opowiadanie bardzo zróżnicowane i od czasu wydania (1982) nadal dość aktualne. Pojawiają się m.in. motywy kryminalne, wątki homoseksualizmu, samotności, ubóstwa, często nie pojedynczo.

Moim ulubionym opowiadaniem jest "Baranek domowy", polecam :)

Moim ulubionym opowiadaniem jest "Baranek domowy", polecam :)

Dodaj cytat z książki Nowe opowiadania brazylijskie