Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa

Oliver Jeffers nieakceptacja dziecka przez rodziców inność

Oficjalne recenzje i

Mały Książę doby gender

[ 12 ] Link do recenzji

Kolejna książka o inności, którą ostatnio przeczytałam. Coś mnie prześladuje ta tematyka.
I tym razem dostajemy powieść, którą powinni przeczytać przede wszystkim dorośli. Niestety większość dorosłych bohaterów tej opowieści nie wywiązuje się ze swej roli najlepiej, dzieci postępują często bardziej dojrzale niż oni. Choć oczywiście kilku na poziomie się znajdzie.
Czytajmy...

Książka, która uświadamia że w byciu "innym" nie ma nic złego.

Rozumiem fabułę i mądrość tej książki, ale dla mnie jest zbyt banalna. Według mnie napisał zbyt banalnie ( bardzo trudny temat opisał w bardzo metaforycznej historii. To nie dla MNIE

Jak dla mnie koszmarna książka. Łatwo przewidzieć zdarzenia.

Przyjemność czytania.

Doskonałe! piękne! choć może być kontrowersyjne.

Najcudowniejsza książka jaką czytałem od wielu lat. Każdy wątek mówi tak wiele i nawet jak się kończy, myśli się o tych osobach, o tych problemach. Jest ich tak dużo, mówią o tylu sprawach, a równocześnie są tak różne. Trochę jak "Matylda", ale na znacznie wyższym poziomie. To nie jest książka tylko dla dzieci... UWAGA TO NIE JEST TYLKO ZWYKŁA KSIĄŻKA DLA DZIECI! Nie wiem...

Autor stworzył wzruszającą, pełną humoru powieść o odmienności i szukaniu siebie, w której pokazuje, że owszem, trudno jest być sobą, ale też naprawdę warto.
To historia dla małych i dużych, w której dobro powraca, zło zostaje ukarane, a szacunek dla innych jest wartością nadrzędną.
We współczesnym świecie musimy pamiętać o tym, że nikogo nie możemy zmuszać do tego, aby...

Barnaby Brocket to zwykły pod każdym względem chłopiec. Ośmiolatek normalnie się rozwija, jest ciekawy świata, a jedynym co go wyróżnia jest... umiejętność latania. Tak jest! Barnaby nie chodzi po ziemi, a unosi się nad nią cały czas wznosząc się w górę.
Po pewnym wydarzeniu wyrusza w niechcianą podróż, która może przynieść dobre i złe wspomnienia, ale na pewno wniesie do...

Podobno książka ta skierowana jest do najmłodszych czytelników, ale wydaje mi się, że wartości w niej przekazywane trafią do wszystkich. Wszystkie przygody i zbiegi okoliczności zawarte w tej książce zachwycą dziecko, a starszemu czytelnikowi dadzą wiele godzin refleksji.
Powieść Johna Boyna czyta się szybko. Pomimo dziecięcego, prostego języka w jakim jest napisana można...

Dyskusje

• Dla dzieci