Kup teraz - 3 oferty w cenie od 27.35 zł do 35.47 zł

Kamil Janicki Wydawnictwo: Znak Seria: Prawdziwe historie literatura faktu
Znak
literatura faktu
Prawdziwe historie

"Źródła historyczne pozwalają odtwarzać uporządkowane chronologicznie fakty, nie dają jednak możliwości wiernego zrekonstruowania myśli, uczuć i inwencji osób żyjących przed dziesiątkami lub setkami lat. Te ostatnie można sobie tylko wyobrażać w oparciu o dostępne materiały." (str.377)

Autor przedstawił w oparciu o bogaty materiał źródłowy historie siedmiu kobiet, które...

400 stronicowe studium poświęcone zdemoralizowanym kobietom, które nie zawahały się ani przez moment przed popełnieniem czynów przestępczych. Były wśród nich: dzieciobójczynie, oszustki, morderczynie, szantażystki.

''Upadłe damy II RP" to bardzo dobra książka zawierająca multum faktów. napisana w przystępny sposób. Wraz z Kamilem Janickim przyglądamy się elitom i ich życiu...

Rewelacyjna, napisana bardzo przystępnym językiem i zawierająca wiele faktów.

Świetna książka dla fanów tematyki kryminalnej ale na faktach. Autor "odwalił kawał dobrej roboty" bo sprawy są sprzed prawie stu lat, więc źródeł pewnie nie było zbyt wiele. Wieda, że opierał się głównie na materiałach prasowych. Polecam gorąco. :)

1943

Kamil Janicki udowadnia, że o historii można pisać ciekawie i w przystępny sposób, przekazując jednocześnie wszystkie najważniejsze fakty. Autorowi udało się uniknąć powtórzeń, świetnie potrafił też operować dygresjami tak, by móc zaznajomić czytelnika z całym tłem opisywanej sprawy nie gubiąc równocześnie wątku głównego. Czytało się to naprawdę świetnie.

Ciekawa książka, z nieciekawymi historiami ... w niektóre wciągnęłam się bardziej, w niektóre mniej. Dla zainteresowanych historią dwudziestolecia międzywojennego na pewno pozycja godna polecenia, poprawna merytorycznie i obfitująca w mnóstwo ciekawostek.

Tym razem Kamil Janicki przenosi nas w realia przedwojennej Polski. Książka doskonała jak każda poprzednia. Jest to mój ulubiony autor powieść historycznych. Mnóstwo zebranej wiedzy w jednym miejscu. Z pewnością będę czytać następne pozycje.

Bardzo ciekawa książka i mrożące krew w żyłach historie. Dla mnie, jako osoby interesującej się dwudziestoleciem międzywojennym, bardzo dobre źródło informacji. Polecam.

Dwa ostatnie rozdziały wciągając, początkowe historie trochę mnie nudziły, miałam wrażenie, że autorowi zabrakło ciekawych tematów. Tak czy inaczej przeczytałam w dwa wieczory.

Przyznaję książka wciągnęła mnie bardzo, choć pod koniec byłam już troszkę nią zmęczona. Autor bardzo przystępnie przedstawia historię kobiet "upadłych" w Dwudziestoleciu Międzywojennym. Ale co ciekawe także w niezwykły sposób pokazuje realia minionej epoki, dokładnie opisuje niesprawiedliwość społeczną, luki prawne oraz mentalność ludzi żyjących w tamtym czasie. I pomimo,...

• Chcę w prezencie
  • 2014