The Transfer: A Divergent Story

Okładka książki The Transfer: A Divergent Story Veronica Roth
Okładka książki The Transfer: A Divergent Story
Veronica Roth Wydawnictwo: Katherine Tegen Books fantasy, science fiction
50 str. 50 min.
The Transfer: A Divergent Story (Divergent 0.1)
Katherine Tegen Books
2013-09-03
2013-09-03
50 min.

Okładka książki Kobold Guide to Worldbuilding, Volume 2 Keith Baker, Tobias S. Buckell, Banana Chan, Kate Elliott, Shanna Germain, Jeff Grubb, Gabe Hicks, Rajan Khanna, Ken Liu, Monty Martin, Kelly McLaughlin, Coral Alejandra Moore, Veronica Roth, Michael E. Shea, Gail Simone, Andrea Stewart, James L. Sutter, Ashley Warren
Kobold Guide t... Keith Baker, Tobias...
Okładka książki Forward. Stories of Tomorrow Blake Crouch, Nora K. Jemisin, Veronica Roth, Amor Towles, Paul Tremblay, Andy Weir
Forward. Stori... Blake Crouch, Nora ...

Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 26 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...
Okładka książki Only I Know the Ghoul Saved the World, Vol. 1 (light novel) Myoujin Katou, Kasu Komeshiro
Only I Know th... Myoujin Katou, Kasu...
Okładka książki Reincarnated as a Dragon Hatchling, Vol. 6 (light novel) Nekoko, Naji Yanagida
Reincarnated a... Nekoko, Naji Yanagi...

Zwykle dodatki do serii są na maksa komercyjne. Ale ten jest sensowny, podoba mi się. Jest coś nowego, a chociaż z nóg nie powala, dobrze jest poznać myślenie i przeszłość jednego z moich ulubionych bohaterów książkowych. (:

Kiedy czytałam ,,Niezgodną" zastanawiałam się, czy lepiej nie byłoby poznawać wydarzenia, punktem widzenia Tobiasa. Chociaż pierwsza część nie zachwyciła mnie aż tak bardzo, żeby od razu zabrać się za kolejne powieści autorki, postanowiłam bardziej z ciekawości zapoznać się z tą historią.

Książka bardzo mi się spodobała. Nawet się nie obejrzałam, kiedy dotarłam do końca.

I według mnie dużo lepiej czyta się z perspektywy Tobiasa niż Tris. Akcja szybko się toczy i fabuła bardzo wciąga. Gdybym nie przeczytała już pierwszej części na pewno podczas głębszego zapoznawania się z lekturą, byłby obecny efekt "łał".

Od początku ,,Niezgodnej" poczułam wielką sympatię do Tobiasa, a kiedy coraz bardziej zagłębiałam się w historię głównego bohatera, z dnia na dzień czułam do niego coraz większy respekt. E-book skupia się przede wszystkim na próbie wyboru odpowiedniej frakcji przez głównego bohatera i pokazuje również życie wraz z surowym ojcem

Podziwiałam go za to, że stał się tak spokojnym, dobrym i opanowanym człowiekiem pomimo tego, że całe jego szesnastoletnie życie, było "wyreżyserowane" przez Malcona. Żył w cieniu swojego ojca, który nie przejmował się uczuciami syna i był fatalnym opiekunem.

Autorka rozjaśnia pewne kwestie dotyczące jego przeszłości- dlaczego wynik testu przynależności pokazał Altruizm, kim była jego matka i dlaczego od początku nie darzył sympatią Eryca.

Póki co jest to najkrótsza książka fantastyczna z jaką miałam okazję się spotkać. Ma zaledwie 13 stron.

Nad samą fabułą nie ma co się rozpisywać- jest to scena z ,,Niezgodnej" widziana oczami Tobiasa. W historii są zawarte uczucia bohatera, kiedy musi rzucać nożami do Tris.

Nie powiem zawiodłam się na tym opowiadaniu. Według mnie książka powinna być za darmo, a nie za 99 centów za jedyne 13 stron.

...

Kocham Tobiasa. Bardzo rzadko zdarza mi się zapałać tak silnym uczuciem do bohatera literackiego, ale Cztery od razu podbił moje serce.
Tak więc historia o tym, jak z Eatona zmienił się w Four, po prostu musiała przypaść mi do gustu:)

• Ebooki
  • E-booki