Alchemia miłości

Okładka książki Alchemia miłości Eve Edwards Patronat LC
Okładka książki Alchemia miłości
Eve Edwards Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki rodu Lacey (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Kroniki rodu Lacey (tom 1)
The Other Countess

Oficjalne recenzje i

Miłość na elżbietańskim dworze

Link do recenzji

1097 48 165

Całkiem niezły romans historyczny. Na urozmaicenie zimowego wieczoru, może być.

Całkiem niezły romans historyczny. Na urozmaicenie zimowego wieczoru, może być.

Miło i szybko biegnie czas podczas czytania. Fajnie przenieść się do Anglii i epoki Tudorów. Treść lekka chociaż podejmuje nawet temat religijnego fanatyzmu. Wszystko kręci się wokół najważniejszego odwiecznego wątku klasyki romansu. Dobra. W mojej ocenie. Polecam.

A mnie się podobała ta książka:) Romans, w nutą historii w tle. Nic ambitnego, ale czy zawsze musi być ambitnie? Nic mnie nie poruszyło, ani nie przygwoździło, świetnie się odstresowałam, nie musiałam myśleć, zastanawiać się, a po prostu cieszyć się czytaniem i bawić. Nudy nie zaznałam. Fajne to słownictwo: zacukać się, zbrzuszyć, saczek u pludrów, itp. Zabieram się za kolejne części.

to co lubię. Powieść historyczna.

to co lubię. Powieść historyczna.

kocham romanse historyczne. ten też jest bardzo dobry. zgłębiam w nich tajniki historii a przy okazji przeżywam razem z bohaterami ich losy.
Tutaj jak zwykle kwestia pieniędzy: biedny hrabia chciałby poślubić biedną ukochaną, a musi bogatą narzeczoną. książka napisana z perspektywy młodego hrabiego i trzech kobiet: biednej ukochanej, bogatej wybranki oraz jej służącej (ona też ma swoje problemy)

Ksiażka rewelacyjna! Ciekawie opisana historycznie, wątek miłosnyy idealny...brak słów. Polecam każdemu!!!

Słabe, przeczytałam kilka stron.

Słabe, przeczytałam kilka stron.

Po przeczytaniu paru komentarzy okazało się, że jest to historyczne romansidło. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu gatunkowi, a książka tym bardziej ciekawa jeśli autor umie wciągnąć czytelnika.

Znalazły się również wkurzające fragmenty jak wtedy gdy Will nienawidził Ellie za ojca. Strasznie szybko mu przeszło, a można to było pociągnąć dłużej. No i drażniło mnie, ze Ellie nie wygarnęła ojcu co myśli o jego obsesji na temat alchemii, która sprowadzała ich coraz bardziej na dno. Szczerze powiedziawszy poczułam wielką ulgę kiedy się od niego uwolniła niestety w niemiłych okolicznościach.

Jest to bardzo luźna książka, którą polecam na małe odetchnięcie od bardziej wymagającej literatury.

Słabe romansidło,nie potrafiłam się w nim odnaleźć.

Słabe romansidło,nie potrafiłam się w nim odnaleźć.

1966

Bardzo rzadko sięgam po takie książki, bo wszystkie wydają mi się do siebie podobne. Ta też oryginalnością nie powala - mamy zubożałą szlachciankę, dobrą, miłą, mądrą, ale bez posagu. Mamy też młodego hrabiego, który wbrem swoim obowiązkom, zakochuje się w pieknej ale ubogiej dziewczynie. No i mamy oczywiście "happy end".

Czytało się lekko i przyjemnie. Kiedyś z pewnością sięgnę po kolejne części.

Czytało się lekko i przyjemnie. Kiedyś z pewnością...