Gra o miłość

Okładka książki Gra o miłość Julia Golding
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Gra o miłość
Julia Golding Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki rodu Lacey (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Kroniki rodu Lacey (tom 3)
The Rouge Princess
Egmont Polska
2014-02-19
2014-02-19
Małgorzata Fabianowska
literatura angielska literatura kobieca literatura historyczna romans

Miłość bez granic

Romans historyczny angielskiej purytanki i szlacheckiego bękarta, komedianta. Miłość zakazana, jednak jak się okazuje los czasem bywa przechylny takim parom.
Lekka, przyjemna opowieść z momentami napięcia fabuły. Polecam.

Lekka, przyjemna opowieść z momentami napięcia fabuły. Polecam.

Cała trylogia miała ciekawych bohaterów (zwłaszcza bohaterki),była klimatyczna i szybko się czytało. Jednocześnie była raczej banalna, trochę frustrująca i fabularnie niezbyt interesująca. W mojej opinii "Gra o miłość" była najciekawszą częścią całości. Taka przyjemna, niewymagająca lektura na wieczór.

Milo się przenieść w czasie. Przyjemy bohater i zjadliwie pokazane wady epoki. Trochę intrygi, trochę zabawy. I miłość, która jak to bywa rozwiązuje wszystkie problemy świata. Pół serio oczywiście.

Samą książkę czytało się płynnie i szybko, co jest na plus. Nie była bardzo zła, ale niestety nie była też jakoś bardzo dobra. Tematyka bardzo przyjemna, ale fabuła prosta i nierozwinięta, prawdopodobnie to miało być zwyczajne romansidło, ale rozwinięcie wątku zamachu na królową dodałoby tej książce ciekawości. Bohaterowie byli przystępni, ani ambitnie irytujący, ani wspaniali. Taka ot książka do przeczytania w jeden wieczór.

Historia bardzo ciekawa, szkoda tylko, że autorka mająca doktorat z literatury na Oksfordzie nie pokusiła się o używanie odpowiedniejszego języka. Irytowały mnie współczesne teksty, ale cóż poradzić. Według informacji zamieszczonej na okładce autorka podczas pisania książki zaciągała wiele informacji o życiu Anglików w szesnastowiecznej Anglii, lecz nie przyniosło jej to za dużo. Mimo to książka warta przeczytana dla miłośników tamtej epoki.

Trzecia część, już mnie trochę przesłodziła. Niezobowiązujące, bez napięcia losy nieślubnego dziecka hrabiego. Dobre losy, na miarę raczej XXI wieku, a nie purytańskiej Anglii XVI wieku. Choć miło spędziłam czas, to cieszę się, że nie ma już kolejnych części:)

III część za mną. ta książka bardzo fajna. Książka przedstawia losy nieślubnego syna hrabiego Lacey - brata poznanych już we wcześniejszych częściach Willa, Jamesa i Tobiasa. jak wiele musieli przejść w tamtych czasach młodzi zakochani ludzie. ale przynajmniej lubię zagłębić się w historię czytając romanse historyczne

Ogólnie książki były przyjemne w czytaniu, a historie bardzo urokliwe. Najbardziej do gustu nie przypadła mi druga część - "Diabelska miłość". Tą najlepszą okazała się pierwsza - "Alchemia miłości", a co do trzeciej to spodobała mi się, ale nie tak jak pierwsza. Akcja toczy się w XVI wieku i każda z historii kręci się wokół tego samego rodu - Lacey'ów.
Eve Edward nie zawiodła mnie, ale też mnie, aż tak nie zaskoczyła.

Eve Edward nie...

Od razu zacznę od zapytania: Gdzie jest czwarta część opowiadająca historię czwartego brata z rodu Lacey? Ubolewam strasznie, ponieważ bardzo związałam się z bohaterami tej trylogii i chętnie bym doczekała się czwartej części opowiadającej o Tobiasie najmłodszym Laceyu, ale niestety trzeba pożegnać się z lubianą serią, chociaż jest to wyjątkowo trudne. Młodą wybranką Kita Turnera nieślubnego syna nieżyjącego Laceya nie jest wyjątkowo szlachcianka a mieszczanka. Wychowana została na porządną dziewczynę, co jej się bardzo ceni. Ci, co jeszcze pamiętają o tym, że Kit lubił słodkimi słówkami kraść serca kochliwym dziewczynom zobaczą, iż ktoś jemu skradnie serce. Zachęcam do sięgnięcia po całą trylogię. Z początku myślałam, że Gra o miłość będzie najnudniejsza, ale okazała się równie ciekawa co Demony miłości. W tym tomie jak zwykle zauważymy dwa wątki miłosne główny i poboczny jak to było w Demonach James i Jane oraz Milly i Diego.
Nic tylko czytać :)

Ciąg dalszy trylogii. Miłość zwycięża wszystko.

Ciąg dalszy trylogii. Miłość zwycięża wszystko.

• 2015
  • Do kupienia