Rafael Bielecki: Pół roku bez wyroku

parodia boys love yaoi miłość kotori
Rafael Bielecki (tom 1)
satyra
parodia boys love yaoi miłość kotori

Jak to czytałam w jednej recenzji ,,Albo to nienawidzisz, albo kochasz całym sercem. Nie ma nic po środku." Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy.

Przed rozpoczęciem lektury, spodziewałam się spotkać coś pomiędzy ,,Nie poddawaj się" a ,,Kawaii Scotland". Wiecie, takie idealne połączenie Harry'ego Potter'a i głupkowatego humoru. A jednak nieco się pomyślałam.

Z...

To specyficzna książka. Albo się ja kocha, albo nienawidzi.
Ja nienawidzę tego, że ją kocham.

Idąc tropem sugestii z okładki, powinnam sięgnąć po "Lalkę".
Jak dla mnie, parodia z tego taka, jak ze mnie baletnica, czyli żadna. Zabawnie było na początku, potem nadmiar wulgaryzmów i generalnie nieśmieszne akcje przestały mnie bawić. Kupiłam obie części z ciekawości, bo przecież skoro wydano bloga na papierze, to nie może być tak źle?
...no cóż.

Świetna książka! Nigdy nie spodziewałabym się tak dobrej parodii, a tu takie zaskoczenie! Płakałam momentami ze śmiechu, już od pierwszej strony, pierwszego akapitu bardzo się śmiałam.
Dodatkowo zawiera szczyptę romantyzmu i strachu. Motyw homoseksualistów, drapieżnych bliźniaczek, nienawidzących się braci i wilkołaka idealnie wkomponował się w zarys fabuły.
Oczywiście,...

Na półkach: , , , , , , ,

Jako, że Kotori jest moim ulubionym wydawnictwem, od którego kupuję właściwie wszystko jeśli tylko mam za co, oczywiście zakupiłam i tę książkę. Ale... Borze szumiący. Ta książka to droga przez mękę. Skończyłam ją tylko dlatego, że z reguły nie zostawiam niedoczytanych pozycji. Nawet te wątki BL (które samo w sobie bardzo lubię) nie poprawiają sytuacji. Denny, gimbusiarski...

1945

Na półkach: , , , , , ,

"Rafael Bielecki – Pół roku bez wyroku" jest parodią Harry'ego Pottera. Tak zwane co by było gdyby polaczek trafił do szkoły magii. Autora w groteskowy sposób wszystko przedstawiła. Książka jest zlepkiem jej wpisów blogowych. Jednak ostrzegam, że nie jest to książka dla homofobów. Sama postać Bieleckiego zagościła w moim sercu i szybko z niego nie wyjdzie

Uwielbiam.

Opowieść o życiowym przegrańcu przepełniona wulgaryzmami i absurdem, prostacki humor w pełnej krasie, urozmaicona wątkiem homoseksualnym. Tematyka bardzo na topie, polecam na smutne, jesienne wieczory - poprawa humoru gwarantowana!

"Pierdolę taką dolę..."

Rafael Bielecki to postać tak wyjątkowa, jak wyjątkowej długo nie było. Jego przygody to gwarantowana dawka śmiechu dla każdego młodego czytelnika dobrze znającego dzisiejszy slang. Przyznam, płakałam ze śmiechu co kilka zdań, lecz uroniłam też dwie łzy smutku. Historia tak popieprzona, wręcz pojebana, że aż zajebista. Zastanawiałam się co autorka...

Jedna z tych lepszych książek, które czytałam. Dużo przekleństw, ale one tylko dodają tej książce 'uroku' czy czegoś w tym stylu.

Dyskusje

• LGBT