Lebensborn

Jo Ann Bender Wydawnictwo: Bellona kryminał, sensacja, thriller
Bellona
kryminał, sensacja, thriller
2013-09-19

Koszmar, co za gniot. Temat ciekawy, ale "wartka" akcja jest istną porażką. Bohaterka, to jakaś idiotka, która pomimo pomocy z każdej strony wciąż popada w nowe kłopoty. Ośrodek Lebensborn opisany bardzo pobieżnie i nieprzekonywująco. Odradzam. Szkoda na to czasu.

Czuję po lekturze tej książki podwójny niedosyt. W merytorycznej warstwie jej treści – pozytywny, ale w warsztatowym jej opracowaniu – rozczarowujący.
Po "Sprawczyniach" Kathrin Kompisch idea eugeniki i założenia polityki rasowej w III Rzeszy były mi znane, więc czułam się przygotowana do przeczytania tej powieści. Byłam ciekawa, jak autorka przybliży ideologię tworzenia...

To była tortura!

Brak mi słów żeby opisać to czytadło.

Strata czasu.

Mi się spodobała. Nawet się poryczałam ze wzruszenia

Pomysł na książkę był bardzo dobry jednak jak dla mnie całkowicie nie wykorzystany i zmarnowany. Obraz wojny przedstawiony jest bardzo powierzchownie. Historia w pewnym momencie się urywa i przenosi nas do czasów współczesnych. Książka zdecydowanie mnie rozczarowała

Temat ciekawy, tylko książka momentami nudna i w infantylny sposób podchodząca do problemu

Grafomanski gniot

Wzruszająca historia młodej Francuzki, próbującej przetrwać II wojnę światową.
Trochę powierzchownie traktuje temat, autorka nie ma zbyt lekkiego pióra, ale ogólnie książka ciekawa.

Z ogromną ciekawością zaczęłam czytać "Lebensborn", jako że tematyka II wojny światowej należy do jednej z moich ulubionych. Zadowolona, że dowiem się czegoś więcej o ośrodkach Lebensborn usiadłam z książką....i już po kilkunastu stronach z hukiem spadłam na ziemię. W pierwszej części powieści widzimy głównie rozważania głównej bohaterki czy dobrze zrobiła ulegając majorowi...

Zgadzam się z opinią marciocha.

To mogła być świetna książka. Temat bardzo trudny i delikatny. Bardzo emocjonalny. Ale styl w jakim jest ta książka napisana jest tak prosty i infantylny, czasami wręcz żenujący, że niestety po 100 stronach odkładam, bo nie jestem w stanie tego czytać dalej. Wielka szkoda, bo temat był obiecujący.
nie polecam

• Przeczytane 2018