Zabawy paluszkowe

Okładka książki Zabawy paluszkowe
Krzysztof Sąsiadek Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Media Rodzina
2005-01-01
2005-01-01
zabawy z dziećmi wychowanie dzieci

więcej Więcej

Bardzo fajna książka dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie sprawdzi się na prawdę super !!! Już z dziećmi ją wypróbowałam i były zadowolone :) zaś dzieci mniejsze będą mieć super zabawę z rodzicami. Polecam !!!

Fajna książka przypominająca znane z dzieciństwa zabawy paluszkowe i prezentująca trochę nowych pomysłów. Rysunki ilustrujące poszczególne zabawy są przejrzyste i czytelne. Na końcu książka zawiera zapis nutowy do kilku wierszyków, co dodatkowo może wzbogacić zabawy ze nieco starszymi dziećmi. Teraz czas zapamiętać i przetestować nowe zabawy :)

Brakuje mi poszerzenia informacji teoretycznych o wpływie zabaw paluszkowych na rozwój dziecka i liczyłam na większy zbiór zabaw, ale przynajmniej ilustracje są bardzo wyraźne. Plus za zapis nutowy.

świetne pomysły na zabawę z dzieckiem, zwłaszcza kiedy nie ma gdzie i czym się bawić, ale zawsze przy sobie mamy swoje paluszki :)

Spodziewałam się więcej odkrywczych zabaw, ale nie była zła. Rysunki są przejrzyste, łatwo zrozumieć poszczególne gesty.

w czasach gdy manualność dzieci staje sie coraz trudniejsza poprzez wiele ułatwien technologicznych, książeczka ta w zabawny i miły sposób pomaga wyćwiczyć dłonie dzieci. polecam

Super książeczka dla rodziców kilkulatków i przedszkolanek. Moje dzieciaki ją uwielbiają.

Uwielbiam zabawy paluszkowe, a ta książka to prawdziwa skarbnica takich zabaw. Ciężko nauczyć się od razu wszystkich zabaw, zyskują więc dorośli - ćwiczą pamięć, jak i dzieci. Każdy, kto pracuje z dziećmi powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce.

Wszyscy znamy zabawy w „Sroczkę i kaszkę”, czy „Idzie rak”. Mój Maluch je uwielbia, dlatego szukałam pomysłów na inne tego typu zabawy i natknęłam się na tę książkę.
Podzielona jest na trzy części. Są tam nowe zabawy paluszkowe (25), znane zabawy paluszkowe (10) i zapis nutowy (7). Z tej ostatniej części na razie nie korzystamy, ale jak Maluch podrośnie, to ruszymy z...

• Dzieci
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Psychologia
  • Pudełko nr 7 praca, praktyczne, ćwiczenia itp.
  • Książeczki Filipka

Dodaj cytat z książki Zabawy paluszkowe