Dziecko ciemności

Replika
2013-09-01
1996-01-01
Michał Wroczyński

Świetna i do tego w naszych polskich klimatach. Polecam.

Dobra książka. Ciekawa historia. Akcja dzieje się w Polsce. bohaterowie to nasi rodacy. Nawiązanie do historii Polski to kolejny plus.

Kiedyś zaczytywałam nie w Mastertonie wypożyczanym namiętnie z biblioteki. Teraz... napięcie spadło.

Grahama Mastertona znam przede wszystkim z serii książek o Katie Maguire. Byłam ciekawa jak zostanie przedstawiona Warszawa widziana oczami Brytyjczyka. Ciekawie to wyszło. Trudno mi wypowiadać się w tematyce samych horrorów, bo to raptem drugi jaki w życiu przeczytałam, ale było nieźle. Ciekawie to wszystko zostało poskładane. Fajna bajka dla dorosłych :)

Historia tej książki dzieje się w kapitalistycznej już Warszawie.

W powstającej z komunizmu Warszawie wiele się zmienia na lepsze. Zachodni kapitał inwestuje w nasz kraj, w tym w budowę hoteli. Tak oto powstać ma hotel Senacki, a za jego budowę odpowiedzialna jest Sarah Leonard, amerykanka polskiego pochodzenia.

Budowa przebiega bardzo sprawnie, jednak pewnego wieczora,...

Graham Masterton umiescil swoich bohaterow w Polsce w Warszawie. Pomyslalem ze przeczytam. Ksiazka dobra, szczegolnie te fragmenty w ktorych Masterton sie specjalizuje: opisy mrozace krew w zylach. Postacie ksiazki troche takie papierowe. Rozwiazanie zagadki troche mnie rozczarowalo. Na plus nawiazanie do Powstania Warszawskiego, to byl niezly pomysl.

Wcale nieźle napisana powieść. Nie jestem wprawdzie entuzjastą fantastyki, ale czytało się naprawdę w porządku. Pióro nie jest tu marne, jak w przypadku olbrzymiej części horrorów, thrillerów czy kryminałów, a fabuła potrafi przetrzymać w napięciu. Ciekawe jest też osadzenie akcji w Warszawie, w dodatku komunistycznej, i dobrze opracowane odniesienia do historii.

Jedna z najlepszych powieści Grahama Mastertona, który nie zmniejsza tempa i nie obniża lotów. Polecam serdecznie

"Dziecko ciemności" to pierwszy i jedyny horror Grahama Mastertona, w którym całość akcji rozgrywa się w Polsce, a dokładniej rzecz ujmując w Warszawie połowy lat 90tych XX wieku. Stolicą Polski wstrząsają brutalne morderstwa, w których ofiary są okrutnie okaleczane i najczęściej dekapitowane. Miejscem gdzie dochodzi do nich najczęściej jest teren budowy Hotelu Senackiego....

Piękny ukłon mistrza horroru Grahama Mastertona w kierunku Polski. Akcja w całości rozgrywa się w Polsce i nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju, czyli Powstania Warszawskiego. Masterton nie raz mnie zaskakiwał swą pomysłowością ale tym razem czapki z głów, super materiał na film grozy.

1 730
  • Graham Masterton