Dziecko ciemności

The Chosen Child
horror
2013-09-01
Michał Wroczyński

"Dziecko ciemności" to pierwszy i jedyny horror Grahama Mastertona, w którym całość akcji rozgrywa się w Polsce, a dokładniej rzecz ujmując w Warszawie połowy lat 90tych XX wieku. Stolicą Polski wstrząsają brutalne morderstwa, w których ofiary są okrutnie okaleczane i najczęściej dekapitowane. Miejscem gdzie dochodzi do nich najczęściej jest teren budowy Hotelu Senackiego....

Piękny ukłon mistrza horroru Grahama Mastertona w kierunku Polski. Akcja w całości rozgrywa się w Polsce i nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju, czyli Powstania Warszawskiego. Masterton nie raz mnie zaskakiwał swą pomysłowością ale tym razem czapki z głów, super materiał na film grozy.

Zagraniczny autor piszący o Warszawie. Mam sentyment do tej książki. Masterton jak zwykle mnie nie zawiódł. Bardzo dobra pozycja, dla osób lubiących horrory.

Kolejna pozycja G.M. w kolekcji. Książka ciekawa, bardzo podobało mi się osadzenie powieści w Polsce, drobne niuanse związane z historią i wątki AK.

Powieść trzyma w napięciu, budzi ciekawość i chęć odgadnięcia tożsamości Oprawcy. Typowa, solidna pozycja w dorobku Mastertona poprowadzona w klasycznym mastertonowym stylu - grupa bohaterów łączy siły, aby rozwiązać zagadkę...

Drugie spotkanie z Grahamem o wiele bardziej emocjonujące niż debiut jeśli chodzi o twórczość tego pana xd Pamiętam ,że pierwszą książkę G.M kilka tygodni temu trochę wymęczyłem na siłę , zastanawiałem się czy jeszcze kiedykolwiek coś przeczytam autorstwa tego pisarza ? i jak widać padło na "Dziecko Ciemność' fakt książka polecona przez kogoś [dziękuje pani w bibliotece}...

Pozycja obowiązkowa dla każdgo fana Mastertona-polecam !

W szkole dużo czytałam Masttertona ale najbardziej zapadło mi w pamięć Dziecko ciemności. Inne książki tego autora jakoś zatarły się w mojej pamięci ale do tej zawsze chciałam wrócić. Uważam ją z jedną z lepszych przeczytanych przeze mnie Mastertonów ale w dzieciństwie wydawała się straszniejsza.

Jak ja się cieszę, że wreszcie się skończyła... Dawno niczym nie zmęczyłam się tak, jak tą książką. Dotrwałam do końca z sympatii do autora i do ostatniej strony liczyłam, że jakoś się poprawi, na marne. A scena seksu głównych bohaterów... Szkoda słów. Nie polecam, nudna jak flaki z olejem.

Będę miał sentyment do tej książki, bo akcja toczy się w Warszawie, stolicy mojego kochanego kraju. Niestety towarzyszy mu również złe skojarzenie. Pożyczyłem ją kiedyś koleżance, nie oddała - "bo to zła kobieta była" dobra wie, że książki się oddaje.

Stary Masterton był chyba lepszy - albo to tylko kwestia tego, że byłam młodsza. Rzeczywiście, przełom gimnazjum i liceum upływał pod znakiem Kinga i Mastertona, z czego ten pierwszy zawsze był lepszy.
"Dziecko ciemności" do przeczytania, i nawet nienajgorsze, ale nie ma fajerwerków.

Dyskusje

1 632