Notes z Antypodów

Okładka książki Notes z Antypodów Joanna Sypuła-Gliwa
Okładka książki Notes z Antypodów
Joanna Sypuła-Gliwa Wydawnictwo: LTW literatura podróżnicza
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Tytuł oryginału:
Notes z Antypodów
Wydawnictwo:
LTW
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375652192
Tagi:
Australia Antypody
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
528
87

Na półkach: , ,

Książka inna niż reportaże z Australii, jakich ostatnimi laty trochę się w Polsce ukazało. Nie zabiera nas do znanych atrakcji tego kraju, nie jest też pamiętnikiem emigrantki. Jest to raczej zbiór różnych migawek – tu coś z własnych przeżyć, tu coś o historii, tu o ludziach lub o jakimś miejscu i jego przyrodzie. Z jednej strony może to być zarzut, jednak z drugiej – opisane są przeważnie miejsca i postacie nie uwzględniane w innych australijskich książkach. I czyta się to dobrze – pomimo, a może właśnie dzięki, dość specyficznemu sposobowi pisania, gdzie pojawia się dużo poetyckich, wielowarstwowych porównań.

Książka inna niż reportaże z Australii, jakich ostatnimi laty trochę się w Polsce ukazało. Nie zabiera nas do znanych atrakcji tego kraju, nie jest też pamiętnikiem emigrantki. Jest to raczej zbiór różnych migawek – tu coś z własnych przeżyć, tu coś o historii, tu o ludziach lub o jakimś miejscu i jego przyrodzie. Z jednej strony może to być zarzut, jednak z drugiej –...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2344
2341

Na półkach: ,

Zaskakująca książka. Na pierwszy rzut oka ukazuje czytelnikowi współczesną Australię, a w szczególności okolice Melbourne. Wydaje się, że autorka po prostu opisuje otaczającą ją przyrodę, lecz liczy się przede wszystkim sposób, w jaki to robi: „O australijska jesieni! Poranki z lekko błękitnawą mgiełką łamiącą przejrzystość powietrza, popołudnia syte ciężarem spełnionego właśnie urodzaju, płynne, złocisto-różane wieczory, wymarzona pora do małych podróży”. Ten poetycki język, niestroniący od neologizmów towarzyszy nam w podróży. A jest to podróż nie tylko po bezdrożach Australii lecz również w czasie. Mamy możność spojrzeć na początki rodzenia się państwowości tego dwustuletniego kraju. Dowiemy się o bezlitosnym losie, który spotkał Aborygenów Tasmańskich. Będziemy towarzyszyć w podróżach dziewiętnastowiecznemu poszukiwaczowi złota Sygurdowi Wiśniowskiemu. Możemy dowiedzieć się jak ciężki los przypadł emigrantom na przełomie lat 1948-1950. Spotkamy też nietuzinkowe osobowości, takie jak polski lotnik Jan Józef Konikowski czy Mistress, tajemnicza zrujnowana milionerka opiekująca się bezdomnymi psami w ogromnym zaniedbanym domu. Odwiedzimy również kopalnię opali i spotkamy współczesnych emigrantów. A to wszystko za sprawą autorki tego notatnika. Zatem najwyższy czas wyruszyć w drogę.

Zaskakująca książka. Na pierwszy rzut oka ukazuje czytelnikowi współczesną Australię, a w szczególności okolice Melbourne. Wydaje się, że autorka po prostu opisuje otaczającą ją przyrodę, lecz liczy się przede wszystkim sposób, w jaki to robi: „O australijska jesieni! Poranki z lekko błękitnawą mgiełką łamiącą przejrzystość powietrza, popołudnia syte ciężarem spełnionego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1970
1882

Na półkach: ,

Ciekawa kompozycja. Nieco zaskakująca, a jednocześnie tak bliska, bo różnorodna jak zapiski we własnym notesie. Zawiera przecież fakty, ważne informacje, ciekawe anegdotki i opisy wydarzeń. Mimo iż treść stanowi gatunkowy melanż, to trudno odmówić jej spójności. Całość dopełniają przepiękne zdjęcia. Szkoda, że tylko niektóre opatrzono podpisami.

Ciekawa kompozycja. Nieco zaskakująca, a jednocześnie tak bliska, bo różnorodna jak zapiski we własnym notesie. Zawiera przecież fakty, ważne informacje, ciekawe anegdotki i opisy wydarzeń. Mimo iż treść stanowi gatunkowy melanż, to trudno odmówić jej spójności. Całość dopełniają przepiękne zdjęcia. Szkoda, że tylko niektóre opatrzono podpisami.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    3
  • Australia
    2
  • Australia, Nowa Zelandia i Oceania
    1
  • Literatura "dorosła"
    1
  • Podroze
    1
  • 2015
    1
  • Polecane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Notes z Antypodów


Podobne książki

Przeczytaj także