...muszę i Rzym zobaczyć.

Bożena Fabiani Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio turystyka, mapy, atlasy
Oficyna Wydawnicza Vocatio
Architektura sakralna włoska - zabytki - przewodnik ; Malarstwo sakralne włoskie - przewodnik ;
turystyka, mapy, atlasy

+!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kompendium wiedzy o rzymskiej sztuce wczesnochrześcijańskiej, i nie tylko.
Dla odwiedzających Rzym pozycja obowiązkowa.
Nie jest to klasyczny przewodnik, warto po prostu poczytać.

Świetna, napisana lekkim językiem gawęda o Wiecznym Mieście. Po lekturze chęć odwiedzin Rzymu jest nie do opanowania!

Pierwszy raz byłem w Rzymie w 2006, a towarzyszyła mi wtedy właśnie ta książka. I trudno o lepsze towarzystwo. Może i bez niej poddałbym się urokowi Rzymu, ale dzięki gawędom pani Fabiani wiele miejsc nabrało dodatkowego piękna.

Książkę tę można czytać w domu, niezależnie czy się do Rzymu wybiera, czy się w nim jest, czy się w nim było.
Jestem fanką Pani doktor Bożeny Fabiani i jej gawęd o sztuce. Styl gawędziarski jest widoczny i w jej książce "...muszę i Rzym zobaczyć". Cenię ją za uniwersalizm. Niestety, książka nie jest wznawiana, bo nieopatrznie jest ona opisywana jako przewodnik, a trudno...

• Italia
  • Chcę w prezencie
  • Reportaż i esej
  • Rzym
  • Rzym i Watykan
  • Książki o sztuce i twórcach
  • Ze sztuką w tle

Dodaj cytat z książki ...muszę i Rzym zobaczyć.