Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie

Seth Godin Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
9788324631902
Onepress
biznes, finanse
9788324631902

Boska książka. Myślę, że chcę ją dać wszystkim dookoła.

Nieprzyzwoicie rozwlekłe lanie wody, i chociaż w całym wiadrze jakie dostajemy pod koniec można znaleźć kilka interesujących spostrzeżeń, to całość dałoby się zmieścić w szklance, bez szkody dla czytelnika. Powtórzenia myśli, wątków i wniosków występują nawet nie tyle w całej książce co w poszczególnych rozdziałach.

Ciekawa bibliografia z rekomendacjami, lekki styl...

Całość można by streścić pewnie w 1 rozdziale, ciągłe powtarzanie tego samego. Czułem, że tracę czas czytając (w tym czasie mógłbym stać się w końcu "najmocniejszym ogniwem"), sztucznie napompowana objetość więc Seth Godin zraził mnie tą książką do siebie.

Pierwsze spotkanie z tym autorem zaowocowało chęcią przeczytania innych jego książek. Spotkałem się z opinią, że jest to najsłabsza pozycja spośród przetłumaczonych na język polski. Jeżeli to jest taka kiepska książka, która otrzymała ode mnie maksymalną notę to muszę przeczytać pozostałe, a tą polecam każdemu.

• Biznes
  • 2013