Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie

Okładka książki Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie
Seth Godin Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
9788324631902

Okładka książki Biznes to nie bajka. Albo jak na 1000 sposobów pogmatwano proste sprawy z życia firmy Steve Rivkin, Jack Trout
Ocena 7,7
Biznes to nie ... Steve Rivkin, Jack ...
Okładka książki Big data. Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie. Kenneth Cukier, Victor Mayer-Schonberger
Ocena 7,2
Big data. Rewo... Kenneth Cukier, Vic...

Boska książka. Myślę, że chcę ją dać wszystkim dookoła.

Boska książka. Myślę, że chcę ją dać wszystkim dookoła.

Nieprzyzwoicie rozwlekłe lanie wody, i chociaż w całym wiadrze jakie dostajemy pod koniec można znaleźć kilka interesujących spostrzeżeń, to całość dałoby się zmieścić w szklance, bez szkody dla czytelnika. Powtórzenia myśli, wątków i wniosków występują nawet nie tyle w całej książce co w poszczególnych rozdziałach.

Ciekawa bibliografia z rekomendacjami, lekki styl pisania, kilka ciekawostek to jedyne plusy. To pierwszy Godin po jakiego sięgnąłem i najprawdopodobniej ostatni.

Ciekawa bibliografia z rekomendacjami, lekki styl...

Całość można by streścić pewnie w 1 rozdziale, ciągłe powtarzanie tego samego. Czułem, że tracę czas czytając (w tym czasie mógłbym stać się w końcu "najmocniejszym ogniwem"), sztucznie napompowana objetość więc Seth Godin zraził mnie tą książką do siebie.

Pierwsze spotkanie z tym autorem zaowocowało chęcią przeczytania innych jego książek. Spotkałem się z opinią, że jest to najsłabsza pozycja spośród przetłumaczonych na język polski. Jeżeli to jest taka kiepska książka, która otrzymała ode mnie maksymalną notę to muszę przeczytać pozostałe, a tą polecam każdemu.

Dodaj cytat z książki Najmocniejsze ogniwo. Jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie