Altered

Okładka książki Altered Jennifer Rush
Okładka książki Altered
Jennifer Rush Wydawnictwo: Little, Brown Books for Young Readers Cykl: Altered (tom 1) fantasy, science fiction
Altered (tom 1)
Little, Brown Books for Young Readers
2013-03-12
2013-03-12
9780316197083
dystopia fantasty new adult romans

Anna jest córką profesora który w podziemiach domu trzyma czterech chłopaków. Sa eksperymentami które mają pomoc silom zbrojnym kraju. Anna pomaga ojcu doglądać ich i badać. Gdy okazuje się ze mężczyźni maja zostać zabrani , jeden z nich który dowodzi resztą wszczyna bunt i ucieka zabierając Anne. Ukrywają się i szukają poszlak które pomogą całej paczce dojść do prawdy kim są i jakie było ich życie przed eksperymentami. Książka ciekawa i zaskakująca z wieloma tajemnicami, polecam

Wciągająca historia to na pewno!;)
Tyle się dzieje, że nawet nie będę tego streszczać bo to jest książka, którą po prostu trzeba przeczytać:D
Polecam!

Wciągająca historia to na pewno!;)
Polecam!

Świetne! Bardzo wciągająca książka od samego początku. Z każdym rozdziałem chce się więcej i więcej. Jestem ciekawa co wydarzy się dalej.

Genialna książka! Bardzo trudna od samego początku i zmusza do zastanowienia się za co wiekie brawa dla autorki. W tekst wplecione są piękne cytaty, które idealnie pasują. Bardzo fajni bohaterowie i nieprzewidywalna akcja. Wszystko co potrzeba no stworzenia genialnej książki. Zapraszam do czytania :-)

Można powiedzieć, że cała książka to jedna wielka tajemnica.

Anna to młoda dziewczyna, która pomaga swojemu ojcu w pracy nad projektem czterech zmienionych genetycznie chłopaków. Trev, Sam, Nick i Cas nie pamiętają nic z życia z przed projektu. Ich pamięć została wymazana. Sam nie potrafi znieść dłużej życia w zamknięciu, dlatego postanawia uciec. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Od tamtej pory zaczyna się ciągła ucieczka przed ludźmi z Branchu. Z każdym kolejnym dniem na Annę spada coraz więcej tajemnic i pytań bez odpowiedzi. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy jak bardzo prawda zmieni jej życie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Końcówka, gdy prawda wyjdzie na jaw okaże się wielkim zaskoczeniem. Z przyjemnością sięgnę po dalsze losy tych bohaterów.

Można powiedzieć, że cała książka to jedna wielka tajemnica.

Sięgnęłam po tę książkę jakiś rok temu i... po trzech rozdziałach odłożyłam ją w kąt. Teraz nawet nie jestem w stanie stwierdzić, co spowodowało tę niechęć.
W końcu jednak postanowiłam dać jej drugą szansę.

Jestem na prawdę miło zaskoczona. Po pierwsze, spodziewałam się kolejnej historii o przybyszach z innej planety, a dostałam dobrze przemyślany i zbudowany świat eksperymentów na ludzkim ciele i umyśle. Fakt, nie jest to może jakieś niesamowite dzieło sztuki pisanej, ale w sumie ciężko jest się do czegoś przyczepić.
Lubię gdy w książce są jakieś tajemnice i nierozwiązane zagadki, a tutaj je dostałam.
W każdym z bohaterów znalazłam coś do lubienia.
Jest delikatna sugestia ze strony autorki o uczuciach między Anną i Samem, ale sama książka nie skupia się tylko i wyłącznie na ich wzajemnych relacjach. Historia ma swój rytm i jego się trzyma.

W końcu jednak postanowiłam dać jej drugą szansę.

1997

tumaczenie tytułu:"Zmienieni"
Kiedy nie możesz sobie ufać, komu uwierzysz?

Wszystko w życiu Anny jest sekretem. Jej ojciec pracuje dla Brancha, kierując najnowszym projektem: obserwując i decydując o losie czterech chłopców genetycznie odmienionych w laboratorium na terenie ich domu na wsi. Jest tam Nick, Cas, Trev... i Sam, który skradł serce Anny. Gdy Branch decyduje o tym, że przyszedł czas zabrać chłopców, Sam planuje ucieczkę i zabija agentów, którzy po nich przyjeżdżają.

Anna jest rozerwana pomiędzy ucieczką z Samem, a życiem w bezpiecznym otoczeniu. Lecz jej ojciec popycha ją do ucieczki, prosząc Sama, by obiecał mu, że będzie trzymał ją z dala od Brancha. Jest tylko jeden problem. Sam i pozostali chłopcy nie pamiętają niczego z życia, które wiedli przed tym w laboratorium - nawet swoich prawdziwych tożsamości.

Podczas ucieczki Anna odkryje, są z Samem połączeni na więcej sposobów, niż wcześniej przypuszczali. I jeśli zamierzają przetrwać, muszą wspólnie rozwikłać zagadkę przeszłości, nim Branch schwyta i wywiezie ich wszystkich.
Ksiąke napewno czyta się lekko i przyjemnie natomiast nie jest lektura która zapiera dech w piersiach ale godna polecenia jesli ktos lubi tajniaków, szpiegostwa i tak dalej. Pomysl był fajny nie ma co ale pani Rush mogłaby ja bardziej ubarwić a postacie no cóż są jak dla mnie troche bezpułciowi co mnie tu gryzło. ale warto seiegnąć po to dzieło:).

tumaczenie tytułu:"Zmienieni"
Kiedy nie możesz sobie ufać, komu uwierzysz?

Całe życie Anny jest sekretem.Pracuje z ojcem dla Brancha nad
projektem czterech zmienionych genetycznie chłopaków,których pamięć była wymazana.Jest tam Nick-rozważający i rozmyślający,który nie znosi Anny, Cas-pogodny i zabawny,Trev-mądry i troskliwy, jest jeszcze Sam,który skradł serce dziewczyny.Kiedy Branch decyduje,że czas przenieść chłopaków,Sam planuje ucieczkę i zabija agentów,a na prośbę ojca Anny biorą ją ze sobą.Podczas ucieczki Anna odkrywa,że jest więcej powiązań między nią,a całą czwórką.
Znajdują wskazówki,które mogą zaprowadzić ich do rozwiązania całej tajemnicy,więc podążają ich śladem.Odkrywają,że wiedza,którą mieli okazała się kłamstwem.

Książka jest świetna.Cała tajemnica jest tak wciągająca i trudna do rozwiązania,że nie mogłam przestać czytać.Każdy z czwórki chłopaków przypadł mi do gustu.Dobrze,że Anna nie była sierotką marysią,jak często się zdarza w książkach i potrafiła się bić,a nawet zabić człowieka.

Całe życie Anny jest sekretem.Pracuje z ojcem dla Brancha nad

Zaczynałam czytać z lekkim przymrożeniem oka, ponieważ jest to książka dla nastolatek, a ja już do nich się nie zaliczam.
Miło się zaskoczyłam, książka porwała mnie błyskawicznym tokiem akcji, tajemniczymi bohaterami i nietuzinkowym pomysłem na samą książkę.
Mała dygresja: jak to jest, że w książce dla młodzieży seks przed ukończeniem 18 roku życia jest zakazany (a raczej tematem tabu),pary tylko małe buzi buzi i do osobnych łóżeczek. Ale jeśli chodzi o zabijanie ludzi to już można sobie pofolgować, ciała padają jak much. Czy to nie jest bardziej demoralizujące niż sex nastolatków no plisss...
Wracając do książki zdecydowanie POLECAM!!!

Bohaterka zachowuje się jak ślepo zakochana nastolatka. A Sam? Jak mam lubić bohatera, który kładzie wszystkich trupem? Latanie z bronia i zabijanie to trochę powyżej mojego pojmowania świata. Trev i Cas ubarwiają tą książkę.

• 2015

Dodaj cytat z książki Altered