Żona sułtana

Jane Johnson Wydawnictwo: Rebis powieść historyczna
The sultan's wife
Paweł Laskowicz
Rebis
Maroko kraje arabskie islam harem baśń arabska powieść przygodowa powieść historyczna
The sultan's wife
powieść historyczna
Paweł Laskowicz

Romans na tle głównie orientalnego XVII wieku, korsarzy, sułtana, haremu pełnego intryg, niewolnicy. Bajka z happy endem.

2041

Tematyka niby moja, ale powieść jakaś taka nijaka i nudna :(

Bardzo przyjemne oderwanie się od dotychczas czytanych kryminałów. Powieść przygodowa z elementami historycznymi,w której narratorem jest eunuch Nus-Nus.
Historia opisuje zachowania ludzi,intrygi i zwyczaje panujące na dworze sułtana.
Warto przeczytać ☺

Próbuję doczytać do końca już pół roku...

Sam wątek przewodni książki jest stary jak świat, lecz mimo to interesujący. Trochę za dużo w niej niepotrzebnych opisów różnych wydarzeń, które przeskakiwałam raz po raz, bo mnie nudziły. Jest to lekka, niewymagająca specjalnego skupienia lektura na jakieś wolne popołudnie. Nie zaskakuje niczym nowym, nie poruszyła mnie do głębszego zastanowienia nad opisaną historią, po...

Bardzo mnie wzruszyła ta powieść. Narrator jest inteligentny, zabawny i przede wszystkim, obiektywny w prawie każdej sytuacji. Polubiłam go bardzo.
Książka jest bogata w fakty historyczne pomysłowo wciągnięte w fascynującą opowieść pełną zwrotów akcji.
Polecam, nawet tym, którzy nie lubią romansów!

Ciekawa i wciągająca ; )

Ciekawa książka, religia muzułmańska przedstawiona na przykładzie kraju afrykańskiego.
Jezeli ktoś interesuje się taką tematyką będzie zadowolony.

Polecam

Obraz siedemnastowiecznego dworu muzułmańskiego władcy , z jego złożonymi relacjami i egzotycznymi obyczajami czyni to dzieło wręcz krwistą książką ,jak na mój gust zbyt ociekająca krwią.
Mulaj Ismail był sułtanem Maroka od 1672 do 1727, wyjątkowo długi to okres. Jeden z kluczy do jego sukcesu leży zapewne w przydomku, pod którym często występuje: Safak AD-Dima, czyli ,,...

Niesamowite połączenie beletrystyki z historią... Rewelacyjna, chcę wiedzieć więcej o losach bohaterów - tych fikcyjnych i postaci historycznych. teraz warto byłoby zaplanować podróż śladami bohaterów - odwiedzić Maroko (to ukryte w wioskach i to co zwiedzamy na wycieczkach) i popłynąć do Anglii, zobaczyć ukryte w muzealnych zbiorach portrety...

Dyskusje

• Chcę w prezencie