Lisia dolina

2013-11-06
Dariusz Guzik
uprowadzenie literatura niemiecka

Ucieczką musiał się salwować

Rozwiązanie zagadki śmierci Vannesy jest znane od początku. Przez chwilę autorka próbuje namieszać czytelnikowi w głowie że mogło być inaczej. Po drodze ginie inna kobieta a wszystkie ślady wskazują na scenariusz zbrodni sprzed lat. czyta się naprawdę dobrze i książka trzyma w napięciu jak na thriller przystało. O ile przymknąć oczy na fakt że bohaterowie przechodzą irracjonalne zmiany osobowości

Jak zwykle, dobrze mi sie słuchało. Nawet się nie zorientowałam, że już dobijam do końca.

Jeśli lubicie trzymające w napięciu thrillery psychologiczne, to ta książka jest dla Was!

Charlotte Link po raz kolejny udowodniła mi, że potrafi świetnie pisać. Misternie skonstruowana intryga, świetnie wykreowani bohaterowie i mnóstwo tajemnic, które autorka stopniowo, krok po kroku, odkrywa przed czytelnikiem.

Link utrzymuje zainteresowanie na jak najwyższym poziomie, podrzucając mylne tropy i wodząc za nos. Na uwagę zasługują nieoczekiwane zwroty akcji, które prowadzą do nieszablonowego zakończenia.

Akcja płynie w zawrotnym tempie, choć niekiedy zdarzają się wolniejsze momenty. Nie wpływa to jednak w znaczący sposób na odbiór całości.

"Lisia dolina" to fascynujący thriller psychologiczny, który zabiera czytelnika w podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu. Naprawdę trudno się od niego oderwać. Polecam!

Link utrzymuje zainteresowanie na jak najwyższym poziomie,...

Książka bardzo typowa dla Charlotte Link. Niewyjaśniona zbrodnia sprzed lat i mierzenie się bohaterów ze swoimi demonami. Kilka niepowiązanych ze sobą życiorysów, które w końcu znajdują punkty styczne i wszystko się wyjaśnia. Momentami zbyt rozwleczona i pseudo-psychologiczna, ale wciągająca i godna polecenia. Jest to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym i jako taka jest dobra. Niestety po przeczytaniu kilku książek autorki wszystkie zlewają się w jedną całość. Konstrukcja powieści świetna, ale w każdej książce taka sama.

W mojej opinii ta książka nie jest thrillerem, a jedynie nawiązuje do powieści tego gatunku. Za dużo słów, za mało akcji. Średnio wciągająca.

Książke czyta się dobrze ale nie porywa. Może gdyby nie to, że koniec jest przewidywalny dałbym wyższą ocenę

Mam mały problem z tym ni to thrillerem, ni to romansem. No, właśnie. Nie za bardzo ten dreszczowiec przypomina thriller, bliżej mu raczej do dramatu psychologicznego. Autorka analizuje wewnętrzne rozterki każdego z bohaterów, wkładając w ich umysły dobrze skrojone komunikaty dotyczące postrzegania własnych poczynań i obserwacji innych osób. Prawdziwe studium psychologiczne.
W tej powieści jest kilka wątków, pozornie biegnących niezależnym torem. Mamy tutaj Ryana, którego poznajemy jako małego chłopca odkrywającego tajemnice Lisiej Doliny, a który w dorosłym życiu decyduje się na porwanie dla okupu. Spotykamy małżeństwo Willardów, doświadczone przypadkiem przez przewrotny los, oraz rodzinę Reedsów starającą utrzymać się z pensji Alexii. Jest jeszcze Jenny, koleżanka i współpracownica Alexii, wciągnięta w tę historię jakby przypadkiem i Nora, wierna i oddana przyjaciółka Ryana. Ich historie ostatecznie łączą się ze sobą, a finał rzeczywiście jest zaskakujący.
Muszę przyznać, że dawno nie czytałam pani Link i trochę rozczarowałam się tą powieścią. Dla mnie było tutaj zbyt dużo dywagacji, a sama intryga, choć początkowo wydawała się obiecująca, ostatecznie nie była błyskotliwa. Na plus musze zapisać lekkość czytania i rozbudowane nietuzinkowe postaci.

Wciągająca historia jednak zakończenie mimo zapowiedzi nie było dla mnie zaskakujące.

Tak jak mnie wyprowadzily z rownowagi postacie kobiece w tej opowiesci... to nie umiem nawet opisac.Przytaczajac stare powiedzenie z czeskiego serialu "gdyby glupota miala skrzydla to by pani latala jak gołąb" to mozna powiedziec, ze to ksiazka ornitologiczna.Sam pomysl na fabule fajny ale spieprzony calkowicie

"Lisia dolina" to kolejna przeczytana przeze mnie książka Charlotte Link i tak jak poprzednie pozycje, również ta przypadła mi do gustu. Ciekawie nakreślona historia powoduje, że powieść czyta się szybko i przyjemnie. Polecam

• Charlotte Link
  • Kryminały