Lisia dolina

uprowadzenie literatura niemiecka

Oficjalne recenzje i

Ucieczką musiał się salwować

[ 43 ] Link do recenzji

W tej książce powaliła i zachwyciła mnie nieopisana niemoc Ryana. Powinien być traktowany jak zabójca, czy mówiąc ogólnie "zły człowiek", a zwyczajnie było mi go żal. Toczył z sobą walkę, która z góry była przegrana, a całe jego cierpienie było namacalne. Link pokazała niezwykłe, skrajne emocje. Sama historia oczywiście również była jak zwykle ciekawa i wciągająca, ale...

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, jakąkolwiek decyzję podejmiesz, prowadzi ona do zguby…
W takich patowych okolicznościach znalazł się Ryan Lee, drobny złodziej, który nie widział na siebie lepszego sposobu do życia.
Ryan Lee miał do wyboru oszczędzić los obcej kobiety, którą wcześniej dla okupu uprowadził lub swoje.

LISIA DOLINA to wciągający...

Jak zawsze nie zawiódłam się na autorce. Akcja wciąga od pierwszych stron i nie słabnie do końca.

Bardzo dobra książka, jednak mam wrażenie, że zbyt rozwlekła w pewnych fragmentach.

"Lisia dolina" to pierwsza książka przeze mnie przeczytana tej autorki i po tak miłym zaskoczeniu jakie wywarła, sądzę że nie ostatnia. Styl pisania autorki mi sie podoba, bardzo sobie cenie gdy nie ma przesadnych opisów, a rozdziały się nie ciągną. Nie jest to klasyk literatury, wiadomo, ale fabuła dobrze zbudowana. Napisana jest wielotorowo, na początku nie wiedziałam ile...

Książka moim zdaniem świetna. Dobrze rozbudowany wątek kryminalny, dość mocno również opisane wątki obyczajowe bohaterów. Zakończenie zupełnie nieprzewidywalne. Polecam.

Moja ulubiona autorka oczywiście mnie nie zawiodła. Świetna, wielowątkowa powieść z dobrze wykreowanymi postaciami. Wątek kryminalny ciekawy i trzymający w napięciu. Zakończenie historii trochę szokujące, bo nie tego się spodziewałam. Wątki obyczajowe, jak zwykle u Charlotte Link bardzo życiowe i prawdziwe. Polecam.

Przez 3/4 książki pytania tylko się mnożą, dopiero potem akcja przyspiesza i wreszcie rozwiązują się zagadki.

"Lisia dolina" to trzecia powieść Charlotte Link, którą przydarzyło mi się przeczytać i to z niekłamanym podziwem dla niespiesznego, pełnego ciekawych szczegółów pisarstwa autorki.

Ciekawa, trzymająca w napięciu książka.

Dyskusje

3 605