Teraz ją widzisz

Joy Fielding Wydawnictwo: Bellona, Edipresse Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego kryminał, sensacja, thriller
Now you see her
kryminał, sensacja, thriller
2017-11-02
Anna Zielińska
Mistrzynie Kryminału Obyczajowego

Przez większą część tej książki zastanawiałam się po co została napisana. Nudna, schematyczna, do tego denerwujący do granic możliwości bohaterowie. Dopiero pod sam koniec jakakolwiek akcja, która jest mierna i słabo rozwiązana.

Książkę czytało się świetnie. Wciągająca akcja, zwarte wątki i ciekawa fabuła.
Samo zakończenie mnie nie porwało, jeden z wątków był zupełnie niepotrzebny i odbiegał jakościowo od reszty książki...

Choć wiele stron przez końcem domyślałam się zakończenia uważam, że warto przeczytać. Idealna na jesienno-zimowy wieczór.

Książka wciągająca, z wieloma ciekawymi wątkami. Finał zaskakujący. Warta przeczytania choć czegoś zabrakło aby dać wyższą ocenę.

Przeczytałam "Teraz ją widzisz" Joy Fielding.
Najkrócej - strata czasu. Książka płaska jak naleśnik.
Do bólu trywialna. Opis dwubiegunówki, dawniej psychozy maniakalno-depresyjnej żałośnie kulawy i nietrafiony. Głębia psychologiczna jak kałuża po kapuśniaczku.

Omijać autorkę. Taki mam plan.

Fajna, ciekawa, intrygująca, chociaż myślałam, że zakończenie będzie inne. Zaskoczyła mnie :)

Książka opisuje zawiłą intrygę, w którą przez przypadek - lub na własne życzenie - wplątana zostaje Marcy Taggart. Jest ona pięćdziesięcioletnią kobietą ze sporym życiowym bagażem. Gdy była nastolatką musiała opiekować się matką, która cierpiała na chorobę psychiczną, w wyniku której popełniła samobójstwo.
Kilkanaście lat później musiała zmierzyć się ze śmiercią córki, w...

Joy Fielding stworzyła kolejny doskonały thriller psychologiczny, od którego wręcz nie można się oderwać. Zawiła fabuła, która opiera się na historii zrozpaczonej matki, opisuje jej podróż od zaprzeczenia, kłamstwa, aż do akceptacji. Kobiety- matki, która panicznie bała się prawdy, którą opuścił mąż. To opowieść o kobiecie, która nie potrafi cieszyć się z drobnych gestów,...

Jest to opowieść o kobiecie, która uparcie nie wierzy w samobójstwo swojej córki. To uczucie towarzyszy jej od dnia gdy dowiedziała się o rzekomej śmierci córki do momentu gdy przypadkowo zauważa ją przez okno w barze podczas pobytu w Irlandii? Czy to właśnie była jej ukochana córka Devon? Czy to możliwe, że to właśnie ona się do niej uśmiechała i uroczo machała ręką? Przez...

Na półkach: , , , ,

To już druga z rzędu książka Joy Fielding z motywem utraconej córki, oczywiście z tych, które dane mi było przeczytać. Ponieważ to akurat ta pisarka nie dziwi mnie „powtarzanie” wątków. Fielding musi się o wiele bardziej postarać, bym przestała czytać jej powieści ;) Tę zaś pochłonęłam. No i wielki plus za Irlandię! ❤️

Nie ma to jak przez cała książkę pisać o niczym bez jakiegokolwiek zakończenia 🤦🏽‍♀️

• 2019
  • 2014