Moneta snów

Marguerite Yourcenar Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
Denier du rêve
Krystyna Dolatowska
Państwowy Instytut Wydawniczy
Denier du rêve
literatura piękna
Krystyna Dolatowska

Z początku byłem zachwycony tą klasyczną, bogatą, soczystą prozą, uroczym, na poły dziewiętnastowiecznym językiem, bujnością opisów ludzkich osobowości. Potem coraz częściej okazywało się, że nie bardzo wiem, o kim mowa, bo postacie się mnożyły niepostrzeżenie, i im wszystkim autorka poświęcała wiele
uwagi, może zbyt wiele. Tłem dla akcji ma tu być faszystowski Rzym, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Poczekalnia
  • 2016
  • A-półka
  • Francja
  • Obyczajowe/romans
  • Literatura francuska - Powieści
  • Francuska literatura piękna - XX wiek

Dodaj cytat z książki Moneta snów